SAAFL Certificate of Merit Awards

History Home

Year Name Club
1995 Jack Bollmeyer Rosewater
1995 Robert Cross Woodville South
1995 David Trevaskis Houghton Districts
1995 Stan Volbrecht Kilburn
1995 Ian Williams Adelaide Lutheran
1996 Ian Abbott Glenunga
1996 Joe Filipovic Ovingham
1996 Phil Martin Kilburn
1996 Peter McLennan North Haven
1996 John Richardson Brighton Districts & Old Scholars
1996 Heather Sandford Ovingham
1996 Ron Wasley Wingfield Royals
1997 Shirley Brookman Riverside
1997 William Bunn Fitzroy
1997 Fay Carter Riverside
1997 Violet Case Ovingham
1997 Peter Fitzgerald Adelaide Lutheran
1997 Rex Garnaut Port District
1997 Phil Haynes Modbury
1997 Ronald Nettleton Riverside
1997 Steve O’Connor Kilburn
1998 Richard Haby Adelaide Lutheran
1998 Ray Howson Kilburn
1998 Doug Oatway Salisbury West
1998 Trevor Stanbury West Croydon
1998 Peter Thorpe Hope Valley
1998 John Williams Hope Valley
1999 Barry Warren Eastern Park
1999 Reg Carson Goodwood Saints
1999 Murray Hector Greenacres
1999 Ken Algate Kilburn
1999 Helen Beer Para Hills
1999 John Beer Para Hills
1999 Kevin Edis Walkerville
1999 Des Campbell Walkerville
1999 Dennis Schlein Walkerville
2000 Barry Smith Brahma Lodge
2000 Colin Nelson Goodwood Saints
2000 Jim Jennings Greenacres
2000 Chris Little Ingle Farm
2000 Arthur Bradshaw Kenilworth
2000 William Maguire Kenilworth
2000 Carol Martin Kilburn
2000 Noel Lang Kilburn
2000 Richard Watson Kilburn
2000 Dennis Case Ovingham
2000 Colin Rose Port District
2000 Attilio Cavuoto Seaton Ramblers
2001 Kevin Honeychurch Brahma Lodge
2001 Grant Sims Central United
2001 Jeff Smith Elizabeth
2001 Ken Prettejohn Gaza
2001 Ron Smith Glandore
2001 Dominic Zampogna Glandore
2001 Lorna Elliott Kilburn
2001 John Parks Kilburn
2001 Ryamond Wooley Para Hills
2001 John Moss Pooraka
2001 Michelle Hure Rosewater
2001 Keith Medhurst Rosewater
2001 John Forth Walkerville
2001 Ross McGlashan Walkerville
2001 Graham Pascoe Woodville South
2002 Wendy Howson Kilburn
2002 Dennis Howson Kilburn
2002 Rex Lambert Assoc & Board
2002 Brett Proctor Brahma Lodge
2003 Ray Ashford Ingle Farm
2003 Henning Jorgensen Ingle Farm
2004 Martin Denise Kilburn
2004 Martin Kerrin Kilburn
2004 Barrie Newton Gaza
2004 Williams Graham Port District
2004 Holmes Robert West Croydon
2005 Graham Kearvell Central United
2005 Les Poulton Flinders Park
2005 Dennis Gregory Gepps Cross
2005 Tony Panoch Kilburn
2005 Ronald Scothern Ovingham
2005 David Bailes Umpires
2005 Barry Lewis Umpires
2005 Craig Trewartha Umpires
2006 Karl Boos Brahma Lodge
2006 Richard Wise Brahma Lodge
2006 Ric Sendy PHOS Camden
2006 Irene Garfitt Port District
2006 Tony Carpentieri Salisbury North
2007 David Rawson Modbury
2007 John Moody SMOSH West Lakes
2008 Darren Asinari Brahma Lodge
2008 Robert Biggs Broadview
2008 Ralph Busbridge Broadview
2008 Michael Platten Elizabeth
2008 Trevor Holst Gaza
2008 Doreen Oliver Houghton Districts
2008 Grahame King Para Hills
2008 Mark Prider Pembroke Old Scholars
2008 David Ward Salisbury
2008 Mark Baylis SAAFL Media
2008 Mick Garfitt SAAFL State Team
2008 John Wilson Executive Committee
2009 Valerie Allan Tea Tree Gully
2009 Adrian Gruber Lockleys
2009 Mark Thomas Lockleys
2009 Steve Davies Henley
2009 Lynton Davies Henley
2009 Gary Busbridge Broadview
2009 Peter Godrick Broadview
2009 Greg Parker Broadview
2010 John Brooks Houghton Districts
2010 Stephen Wintle Broadview
2011 No awards
2012 Colleen Flanagan Gepps Cross
2012 Barry Kappe Gaza
2012 Robert Nelson Fitzroy
2012 Nick Palasis Henley

Thanks To Our Major Sponsors