SAAFL Senior Medallists 1911-2017 – Player Alphabetical

History Home

Does not include C7 or under age winners.

SURNAME CHRISTIAN YEAR   DIVISION CLUB
Abbott William 2017 Div 2 Old Ignatians
Adcock Clarrie C 1948 A2 Pembroke Old Scholars
Adcock Grant S 1971 A3 Res Pembroke Old Scholars
Adcock Peter 1970 A3 Pembroke Old Scholars
Adcock Peter 1972 A3 Pembroke Old Scholars
Adcock Peter 1973 A3 Pembroke Old Scholars
Adcock Peter 1974 A3 Pembroke Old Scholars
Adcock Peter 1975 5 A2 Pembroke Old Scholars
Agius Ray 1989 A2 Res West Croydon
Aistrope Kevin 1982 A1 Broadview
Aitken Michael 1987 A11 Mitcham
Allen Gareth 2001 Div 6 Westminster Old Scholars
Allen Gareth 2003 2 Div 6 Westminster Old Scholars
Allen Robert L 1951 A2 Goodwood
Altamura Anthony 1998 Div 5 Res Saint Paul’s Old Scholars
Amanatidis Kosta 2008 Div 6 Res Colonel Light Gardens
Anderson Dean 1989 A11 Modbury
Anderson Dean 1991 A3 Res Modbury
Anderson Dean 1994 3 A7 Res Modbury
Anderson Trevor 1973 A7 West Lakes
Andrews Graham 1989 A6 Salesian
Annear Noel R 1977 A1 Seaton Ramblers
Antenucci Damien 1987 A5 Salisbury College
Antenucci Damien 1989 2 A5 Salisbury College
Argus Gary 1988 A2 Kilburn
Armstrong Dale 2017 Div 5 Pooraka
Arnold Chris 1998 Div 2 Res Scotch Old Collegians
Ashworth Kym G 1999 Div 10 Nth Payneham Norwood Union
Asikas Chris 2007 C3 Old Ignatians
Attenborough Phillip 1998 Div 6 Golden Grove
Baer Daniel 2012 Div 5 Res Kenilworth
Bailey Geoff 1967 A2 Goodwood
Bails Darren 1996 A1 Res (A3 Res) Sacred Heart Old Collegians
Baird Robert D 1951 A1 Kelvinator
Bald Colin B 1997 Div 8 Sth Res Port District
Ball Shane 1999 Div 8 Res Tea Tree Gully
Bamber Mark 1976 A1 Pembroke Old Scholars
Bamford Ben 2014 Div 5 Greenacres
Bamford Hayden G.J 1994 A2 Res Greenacres
Barber Gary 1987 A9 Glenunga
Barker Mike 2009 C6 Adelaide University
Barnes Bruce 2005 Div 2 Res Seaton Ramblers
Barnes Bruce 2006 2 Div 1 Res Seaton Ramblers
Barrington Tristan 2001 Div 10 Sth Pulteney Old Scholars
Bartel David 2005 Div 1 Goodwood Saints
Bartel David 2008 2 Div 1 Goodwood Saints
Bartlett Bob 1970 A7 Glenunga
Batt Ron W 1956 A1 Woodville
Battams Jamie 2001 Div 3 Payneham Norwood Union
Batten Michael 2012 Div 1 Res Henley
Baxter Steven 2006 Div 7 Res Paralowie
Bayly Scott 1985 A11 Flinders University
Bayly Scott 1991 2 A11 Plympton High Old Scholars
Beck Jeff 1967 A4 West Lakes
Beer Darren M 1999 Div 6 Para Hills
Bell Andrew 2000 Div 10 Sth Flinders Park
Bellman Ian 2014 Div 7 Smithfield
Bennett Ron 1962 A1 Res Riverside
Bensch Craig 2002 Div 1 PHOS Camden
Bentley Bill 1933 A2 Adelaide College
Bentley Bill 1935 2 A2 Adelaide College
Bergsma Aaron 2015 Div 3 PHOS Camden
Bert Malcolm 1969 A1 Semaphore Central
Bert Malcolm 1972 2 A1 Res Semaphore Central
Bevan Craig 2003 Div 3 Res Portland
Biddle Kevin J 1994 A12 North Pines
Birchmore Matthew 2007 C4 Adelaide University
Blackman Darren 1987 A10 Lockleys
Bland Steve D 1985 A1 Adelaide College
Blight Michael 1976 A7 Saint Peter’s Old Collegians
Blight Steve 1986 A3 Res Woodville South
Blucher Ron A 1971 A7 Kingswood
Boffo Lou 1984 A2 Res Ethelton
Boffo Lou 1990 2 A11 Ethelton
Bond Alex 2009 C3 Saint Peter’s Old Collegians
Bonner Ray 1965 A2 Res Gaza
Bonnett Richard 2002 Div 7 Houghton Districts
Boots Gary 1985 A9 A.N.Z Bank
Borghart Jamie 2007 Div 6 Res Golden Grove
Botten Bill G 1982 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Botten Bill G 1983 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Botten Bill G 1985 3 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Bourden Peter 1986 A1 Res West Croydon
Bourke Chad 2004 Div 5 Fitzroy
Bourke Chad 2010 2 Div 7 Glenunga
Bourke Terry 1982 A4 Res Woodville District
Bourke Terry 1986 2 A5 Res Woodville District
Bowman Ryan 2008 Div 1 Res Henley
Boxter John 2009 Div 4 Golden Grove
Boyce Atticus 2002 Div 8 Henley
Bradley Bob B.J 1992 A7 Res Adelaide University
Braid Fred 1962 A4 Colonel Light Gardens
Braid Fred 1963 2 A3 Colonel Light Gardens
Brauer Robert 2008 Div 5 Res Plympton
Bremert Steve 1992 A9 Walkerville
Bright Leon 1967 A2 Res Walkerville
Britton Donald 1964 A3 Colonel Light Gardens
Broadstock Simon 2000 Div 6 Res Salisbury
Brooks Robert 1968 A2 Res Torrens College of Advanced Education
Brown Jarryd 2017 Div 3 Res Brighton Bombers
Brown Mark 1989 A8 Woodville South
Brown Robert J 1992 A6 Res TransAdelaide
Brown Robert J 1993 2 A5 Res TransAdelaide
Brown Roger 1972 A6 Unley
Brunoli Matthew 2009 Div 1 Tea Tree Gully
Bryan Alex 2001 Div 3 Res Salisbury West
Bryce Charles 2009 C2 Pembroke OS
Bryson Mark J 1998 Div 10 Sth Christian Brothers College Old Collegians
Buckley E.G Bill 1960 A3 Henley and Grange
Buckley E.G Bill 1961 A2 Henley and Grange
Buckley E.G. Bill 1959 3 A2 Alberton United
Bugeja Joe F 1996 A6 Salisbury Central
Bulger Greg 1975 A7 Henley
Burckett Adam 2013 Div 8 Res Salisbury
Burden Michael 2009 C5 Paralowie
Burford Brenton 2003 Div 4 Res Modbury
Burford Brenton 2004 2 Div 4 Res Modbury
Burford Max K.F 2012 Div 8 Res Prince Alfred Old Collegians
Burgess Tom 2011 C5 Kenilworth
Burke Kym A 1995 A5 North Res Broadview
Burnett Mark 2011 C1 Broadview
Burns Trevor 1969 A5 Seaton Ramblers
Burridge Robert 1981 A5 Res Taperoo
Burridge Robert 1983 2 A9 Taperoo
Burrows Tyson 2005 Div 4 Payneham Norwood Union
Burrows Tyson 2006 2 Div 3 Payneham Norwood Union
Busbridge Kevin 1987 A1 Broadview
Bushell John 1965 A4 Brighton
Cahill Daniel 2011 Div 4 Scotch OC
Cailotto Lou 1971 A3 Flinders Park
Cailotto Lou 1974 A1 Flinders Park
Cailotto Lou 1975 A1 Flinders Park
Cain Michael 1981 3 A2 Sacred Heart Old Collegians
Cains Robert 1998 Div 4 Res Portland
Calaby Barry 1976 A4 Res Kingswood
Calicchio Emilo 1989 A1 Res Broadview
Calicchio Emilo 1996 A5 (A6) Broadview
Calicchio Emilo 1997 3 Div 8 Sth Broadview
Campbell Donald 1996 P1 Res (A1 Res) Edwardstown
Carbone Francesco 1992 A3 Res Rosewater
Carbone Pat 1992 A1 Res Port District
Carey Michael 1983 A3 Rostrevor Old Collegians
Carey Ron J 1982 A3 Res Adelaide University
Carlson John E 1966 A1 Res Semaphore Central
Carter Michael A 1997 Div 2 Pooraka
Caruana Scott 2005 Div 7 Res Houghton Districts
Caruana Stephen 2001 Div 4 Res SMOSH West Lakes
Casey Benjamin 2007 Div 1 Broadview
Cawthorne Charles 1971 A1 Rosewater
Centofanti Mark 2005 Div 3 Res Athelstone
Chambers Telford 1957 A1 Exeter
Champion Tim 2013 Div 3 Res Scotch Old Collegians
Chaplin Clay 2002 Div 10 Sth Scotch Old Collegians
Chapman Martin 1980 A6 Para Houghton
Charlton Thomas M 1999 Div 1 Res Adelaide University
Chatzigiannis Andrew 1982 A5 Res Eastwood
Christensen Clarrie 1952 A2 Rosewater
Christopherson Colin 1950 A1 Kelvinator
Ciccolella David 1987 A7 St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Ciccolella David 1991 2 A9 St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Clark Dean 1978 A6 Rosewater
Clark Robert T 1937 A1 Saint Peter’s Old Collegians
Clark Shane T 1994 A5 Res Colonel Light Gardens
Clarke Brian 1986 A3 Mile End Cats
Clarke Don F 1923 A1 Semaphore Central
Clarke Joel 2017 Div 7 Res Adelaide Lutheran
Clarke Max 1983 A3 Alberton United
Clarke Simon 1991 A11 Campbelltown Magill
Clarkson Anthony R 1958 A2 Prince Alfred Old Collegians
Clarkson Anthony R 1959 A1 Adelaide University
Clarkson Anthony R 1960 3 A1 Adelaide University
Cleary Phillip M 1998 Div 10 Nth Walkerville
Collett Michael J 1993 A2 Sacred Heart Old Collegians
Colley Ted H 1934 A2 Unley Amateurs
Coombe Peter 1983 A5 Res Brighton Old Scholars
Cooper Myles 2003 Div 10 Sth Saint Paul’s Old Scholars
Cooper Steven 2014 Div 6 West Croydon
Coppola Mark 2017 Div 5 Res Woodville South
Corbett Michael 2010 Div 6 Lockleys
Cornell Graham 1970 A2 Res Saint Peter’s Old Collegians
Cotter Chris 1980 A7 Broadview
Couzner Stephen 2003 Div 4 Salisbury
Coward Robin 1980 A9 Broadview
Coward Robin 1981 A6 Res Broadview
Coward Robin 1982 3 A6 Res Broadview
Cox Greg 1976 A2 Ferryden Park
Cox Greg O 1991 2 A5 Ferryden Park
Cox Ian 1989 A2 Brighton Old Scholars
Cox Ian 1995 2 A1 Brighton District and Old Scholars
Crane Kane 1983 A1 Greek
Crichton Benjamin 2007 Div 7 Colonel Light Gardens
Cross Fred 1973 A2 Ferryden Park
Cross Neil 1995 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Crowhurst Gerry 1986 A5 Mitcham
Cullinan Vincent J 1997 Div 2 Res Pooraka
Cunningham Chris 1980 A3 Res St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Curran Peter 1983 A2 Res St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Curran Peter 1985 2 A3 Res St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Curtis William 1932 A1 Alberton United
Curyer Andrew 2013 C3 Fitzroy
D’Ettorre Damien 2012 C2 Athelstone
Dalwood Anthony C 1972 A3 Res Prince Alfred Old Collegians
Daly John A 1966 A5 Adelaide College
Darcey Andrew 2002 A8 Div 8 Adelaide University
Date Grantley 1989 A3 Res Gepps Cross
Davenport Phillip 2007 C2 Modbury
Davey Timothy 2010 Div 2 Modbury
Davey Timothy 2011 2 Div 2 Modbury
Davey Tom 2017 Div 4 Res Colonel Light Gardens
Davies Stephen G 1985 A7 Res Prince Alfred Old Collegians
Davis Byron 1982 A7 Para Houghton
Davis Robert 1985 A6 Res Glandore
Davis Tony 1972 A4 Res Adelaide University
Davison Nathan 2004 Div 9 Sth Plympton
Day Gordon P 1932 A1 Adelaide College
Dean Leon 1989 A8 Goodwood Saints
Dekretser Michael 1990 A7 Res Greenacres
Delaney Colin 1970 A1 Exeter
Delawyer Daniel 2014 Div 4 Res Kenilworth
Demasi Mark 2008 Div 1 Goodwood Saints
Denton Michael 1977 A7 Glenunga
Desira Emmanuel 1980 A6 Res Ovingham
Desira Emmanuel 1981 A6 Ovingham
Desira Emmanuel 1989 3 A6 Res Para Hills
Deverson Trevor 1968 A6 Henley and Grange
Dimuccio Michael 2013 C4 Trinity Old Scholars
Dittmar Gregory 1999 Div 10 Sth Plympton
Dobrilla John 1966 A3 Alberton United
Doherty Fletcher 2014 Div 3 Res Pembroke Old Scholars
Doman Shane 1992 A2 Res Tea Tree Gully
Donaldson John 1972 A1 Adelaide College
Donnellan Michael 1979 A5 Res Para Hills
Donovan Andrew 1968 A5 Walkerville
Dow Clint 2012 Div 7 Tea Tree Gully
Doyle Phillip 2003 Div 2 Res Tea Tree Gully
Doyle Phillip 2007 Div 1 Res Tea Tree Gully
Doyle Phillip 2015 3 Div 1 Res Tea Tree Gully
Doyle Simon 2007 C1 Adelaide University
Drefke Benjamin 2012 C3 Plympton
Drew Roger 1971 A5 University of South Australia
Drewer Jeff 1982 A5 Unley
Duggan Lee 2011 Div 5 Hope Valley
Dunkley Tim 2013 Div 4 Plympton
Dunlevy Brian 1965 A3 Mile End Cats
Dunlop Simon 1987 A6 Campbelltown Magill
Dunn Anthony 1980 A5 Res Flinders University
Dunn Levi 2006 Div 10 A Ovingham
Dunn Shannon 2012 C3 Hectorville
Dwyer Bruce 1981 A1 Res Kilburn
Easson Thomas 2012 Div 2 Res Walkerville
Eichner Robert G 1971 A6 TransAdelaide
Eisner Andrew 2003 Div 9 Nth Modbury
Eisner Benjamin 2017 C4 Modbury
Elliott Geoffrey 2000 Div 8 Res Portland
Ellis Jamie 2009 C1 Gaza
Elmendorp Gary D 1994 A6 Res North Pines
Elverd Peter 1960 A5 Henley and Grange
Evans Mervyn W 1932 A2 Prince Alfred Old Collegians
Evans Mervyn W 1934 2 A1 Prince Alfred Old Collegians
Evans William 2008 C4 Adelaide University
Evans William 2009 C4 Adelaide University
Evans William 2010 3 C4 Adelaide University
Fagg Peter 1987 A6 Res Greek Camden
Fairey Brendon 2002 Div 4 Res Modbury
Farr Jim G 1953 A2 Rosewater
Farr Jim G 1954 A1 Rosewater
Farr Jim G 1955 3 A3 West Lakes
Farrell Stephen J 1982 A1 Prince Alfred Old Collegians
Ferguson J 1959 A4 Adelaide College
Fewings Ian 1981 A2 Res Gaza
Fimeri Terry 1970 A6 Exeter
Finney Greg 1971 A1 Seaton Ramblers
Finney Greg 1973 2 A1 Seaton Ramblers
Fiore Tony 1980 A3 Kenilworth
Fiore Tony 1981 A3 Kenilworth
Fiore Tony 1984 3 A2 Kenilworth
Fitt David 1994 A12 Unley
Fitzgerald Leigh J 1999 Div 9 Nth Adelaide University
Flesfader Daniel L 1997 Div 1 Kilburn
Forby Anthony 2001 Div 4 Woodville South
Forby Anthony 2010 2 C6 SMOSH West Lakes
Forth Adam 2008 Div 5 Greenacres
Forwood James 2012 Div 6 Trinity Old Scholars
Fowden Paris 1990 A5 Unley
Fowler Hayden J 1995 A6 North Central United
Fowler Haydn 2001 Div 7 North Pines
Francis Matt 2012 Div 3 Res Mitcham
Franklyn Peter 1974 A4 Rostrevor Old Collegians
Freeman Roger 1963 A2 Exeter
French Steve R 1994 A12 Unley
Frick Paul 2000 Div 9 Nth Pooraka
Frinsdorf Craig 2008 Div 3 Old Ignatians
Frith Gavin 1988 A6 Res TransAdelaide
Fulton Shelley 2015 Div 3 Old Ignatians
Furniss Samuel 2006 Div 5 Res Mitcham
Gabb Don 1960 A4 Adelaide College
Galouzis Jimmy 1996 A4 (A5) Alberton United
Gannell Steven 2013 Div 7 Ingle Farm
Garrick Alan 1956 A5 Ethelton
Gates Matthew 2012 Div 2 Port District
Gatis Steve 2012 Div 6 Res Lockleys
Gaunt Daryl W 1971 A2 Res Mitcham
George Brenton 1958 A1 Adelaide College
George Tony 1976 A7 Adelaide College
Gibson Steve 1989 A5 Res Modbury
Giersch Les A 1938 A2 Adelaide College
Giles Rick 2007 Div 1 Rostrevor Old Collegians
Gillen K 1970 A3 Res Adelaide College
Gilling Michael 2013 Div 4 Res Hope Valley
Gilmour Mel 1963 A1 Adelaide College
Gilmour Michael 1992 A2 Kenilworth
Gilmour Michael J 1997 Div 6 Burnside Kensington
Ginn Craig 1999 Div 6 Res Pulteney Old Scholars
Glanville Rhett 2017 Div 6 Res Houghton Districts
Glassenbury Paul 2000 Div 5 Res Burnside Kensington
Glasson E John R 1994 A1 Kilburn
Glenn David 1986 A4 Gepps Cross
Glennon Trent 2003 Div 5 Res Hope Valley
Gligora Sammy 1995 A7 North Kilburn
Glouftsis Erik 2013 Div 5 Res Para Hills
Goodwin Gary 1977 A5 Res Plympton High Old Scholars
Goodwin Murray 1968 A1 Res Payneham
Goodwin Murray 1969 A1 Res Payneham
Goodwin Murray 1970 3 A1 Res Payneham
Goodwin Shane 2007 Div 4 Para Hills
Gormley Luke T 1997 Div 3 Res Scotch Old Collegians
Gower Michael 2007 Div 2 Seaton Ramblers
Gramatika Niko 1992 A11 West Croydon
Grant Shaun 2004 Div 5 Res Fitzroy
Gratton Gordon S 1946 A2 Scotch Old Collegians
Green John 1979 A7 Adelaide University
Green Kalon 2015 Div 1 Res Adelaide University
Green Mark 2010 Div 2 Res Rostrevor Old Collegians
Green Matthew 2009 Div 2 Res Flinders Park
Gregory Leon 1955 A1 Saint Peter’s Old Collegians
Gregory Leon 1960 2 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Grierson Anthony 1979 A4 Res Westminster Old Scholars
Griffen John D 1981 A1 Adelaide College
Griffen Steve 1972 A4 Ethelton
Griffin Owen G 1990 A9 Port District
Griffiths Greg 1983 A6 Res Sacred Heart Old Collegians
Grossman Malcolm 1998 Div 6 Para Hills
Grossman Malcolm 2013 2 C2 Athelstone
Gunning Ben 2008 Div 2 Modbury
Guy Steve 1984 A5 Res Gepps Cross
Guy Steve 1995 2 A8 North Gepps Cross
Gynell Ron 1973 A5 Greenacres
Haddad Matthew A 1995 A2 Res Rostrevor Old Collegians
Hadjis Foti 2002 Div 7 Res Western Warriors
Hagerstrom Shane 2012 Div 5 Hope Valley
Hailes Shane 2004 Div 1 Res Salisbury North
Haines Gordon L 1973 A5 Res Kingswood
Haines Gordon L 1974 2 A5 Res Kingswood
Hall C 1972 A5 Sturt College of Advanced Education
Halliday Benjamin 2005 Div 6 Elizabeth
Halliday C Dick 1947 A1 Payneham
Hammond Stephen 2014 Div 5 Res Colonel Light Gardens
Hammond Timothy 2001 Div 9 Sth PHOS Camden
Hammond Timothy 2002 2 Div 9 Sth PHOS Camden
Hancock Alex C 1987 A3 Res Adelaide University
Hancock Digby W 1988 A3 Res Adelaide University
Hancock Tom M 1993 A4 Res Adelaide University
Hand Joshua 2012 Div 1 Gepps Cross
Hand Joshua 2015 2 Div 1 Tea Tree Gully
Handke Damien 2005 Div 10 Sth Ovingham
Haniford Samuel 2017 C5 Fitzroy
Hanley Shaun 1989 A7 Res Ovingham
Harbinson Merv 1991 A3 Fitzroy
Harbinson Merv 1993 2 A3 Fitzroy
Harder Luke 2015 Div 2 Unley Mercedes Jets
Harding Gary 1986 A10 Post-Tel Institute
Harding Robert 2001 Div 9 Nth Salisbury North
Harley John R 1993 A2 Res Seaton Ramblers
Harley Rick 1982 A2 Res Saint Peter’s Old Collegians
Harley Rick 1986 2 A7 Res Saint Peter’s Old Collegians
Harris Cail 2010 Div 1 Res Sacred Heart Old Collegians
Harris Cail 2011 Div 1 Res Sacred Heart Old Collegians
Harris Cail 2015 3 Div 5 CBC Old Collegians
Harris David 1987 A4 Res Gepps Cross
Harris Harold 1946 A1 Colonel Light Gardens
Harrison Dennis M 1963 A2 Res Adelaide University
Harrison Dennis M 1964 A3 Res Adelaide University
Harrison Dennis M 1965 3 A3 Res Adelaide University
Harrison Ian A 1979 A2 Scotch Old Collegians
Harrison Ian A 1980 2 A1 Scotch Old Collegians
Harrop Jeff 1980 A5 Eastwood
Harvey Stephen 1990 A12 Norwood Union
Harwood Ron 1977 A2 Exeter
Haslam R Bert 1961 A3 Mile End Cats
Havelberg Ian 1997 Div 7 Res Houghton Districts
Havelberg Ian 1998 2 Div 7 Res Houghton Districts
Hawke Neil J 1961 A1 Brighton
Hawkins Dean 1988 A7 Para District Uniting
Hawkins Mark 2005 Div 2 Seaton Ramblers
Hay Andy 1960 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Hay Joseph 2010 Div 1 Salisbury North
Hay William G 1947 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Hayter Paul 1992 A2 Res Gepps Cross
Hayward Chris 1981 A9 Rostrevor Old Collegians
Heeps Paul 1978 A1 Henley District and Old Scholars
Hefford Brian W 1963 A1 Res Semaphore Central
Henderson Anthony 2000 Div 7 Broadview
Hennessy Liam 1994 A10 Hectorville
Hewitt Nathan 2005 Div 5 Smithfield
Heywood-Smith Sam 1981 A10 Henley District and Old Scholars
Hibbard Graham 1975 A2 Res Saint Dominics
Hicks Paul 2001 Div 5 Smithfield
Higgie Fred D 1957 A3 Eastwood
Higgins Ben H 1993 A1 Adelaide University
Higgins John 1966 A4 Payneham
Hill Dudley C 1962 A1 Adelaide University
Hill Paul 2010 Div 6 Res Trinity Old Scholars
Hill Paul 2011 2 Div 6 Res Trinity Old Scholars
Hill Peter 1986 A7 Res Saint Peter’s Old Collegians
Hill Timothy J 1998 Div 9 Nth Pooraka
Hill Vincent J 1990 A2 Res Goodwood Saints
Hillard Jack 1974 A2 Res Saint Dominics
Hillier Robert 1980 A4 Res Woodville South
Hinton Martin G 1989 A4 Res Old Ignatians
Hinton Martin G 1994 2 A4 Res Old Ignatians
Hobbs J Stan 1952 A1 Alberton United
Hoffmann Dylan 2013 Div 4 Res Hope Valley
Hogben Shane M 1995 A6 South Res Goodwood Saints
Holland John 1963 A3 Saint Dominics
Holland Shaun 2008 Div 7 Paralowie
Holm Craig 2013 Div 1 Rostrevor Old Collegians
Holm Craig 2014 2 Div 1 Rostrevor Old Collegians
Holzbauer Ben 2013 Div 1 Res Goodwood Saints
Hooper Ivan H 1936 A2 Pulteney Old Scholars
Hooper Ivan H 1937 A2 Pulteney Old Scholars
Hooper Ivan H 1940 A2 Pulteney Old Scholars
Hooper Ivan H 1947 4 A3 Pulteney Old Scholars
Hopper Kevin 2007 Div 3 Athelstone
Horsell Bradley 2006 Div 7 Saint Paul’s Old Scholars
Horwood Chris M 1990 A1 Saint Peter’s Old Collegians
Hosie Bob 1956 A5 Riverside
Hosie Tyler 2013 Div 5 Woodville South
Houston David 1964 A1 Kilburn
Howard Nathan J 1996 A5 Res (A6 Res) SMOSH West Lakes
Howe Terrence P 1996 A2 Res (A4 Res) Pembroke Old Scholars
Howlett Tony 1983 A6 Saint Peter’s Y.C.W
Howlett Tony 1991 2 A5 Res Norwood Union
Hughes James 2014 Div 6 Res Ingle Farm
Hughes Thomas B 1997 Div 5 Res Mitcham
Hume Ian 1979 A2 Res Pulteney Old Scholars
Hunt Max 1986 A4 Res Burnside Kensington
Hunt Max 1988 2 A4 Res Burnside Kensington
Hurst Brenton P 1990 A5 Res Ingle Farm
Iannella Brando 1991 A1 Res Greek Camden
Iron Darren 2008 Div 3 Res Salisbury
Irwin Angus W 1991 A8 Res Scotch Old Collegians
Irwin Angus W 1992 A8 Res Scotch Old Collegians
Irwin Angus W 1993 3 A8 Scotch Old Collegians
Jackman Benjamin 2010 Div 3 Res Para Hills
Jacquier Kevin 1978 A1 Res Rosewater
Jacquier Kevin 1979 A1 Res Rosewater
Jacquier Kevin 1980 A2 Res Rosewater
Jacquier Kevin 1983 A1 Res Rosewater
Jacquier Kevin 1984 5 A2 Res Rosewater
Jaffer Don 1964 A2 Res Riverside
James Alan M.D 1937 A2 Combined Banks
Jardine Craig W 1993 A6 Banksia Park Old Scholars
Jarman Dennis 1971 A2 Gaza
Jarrett Grant H 1939 A2 Scotch Old Collegians
Jeffree Tom 1954 A4 Henley
Jeffries Brian 1988 A8 Greek Camden
Johns Roger 1981 A7 Para Houghton
Johnson Brian 1975 A5 TransAdelaide
Johnson Kieran 2000 Div 3 Flinders Park
Johnson Kieran 2007 2 Div 3 Flinders Park
Johnson Paul 1985 A8 Kingswood
Johnson Paul 1988 2 A5 Kingswood
Johnson Rollo 1962 A2 Res Rosewater
Johnson Simon R 1995 A4 Res Gepps Cross
Johnston Bob 1973 A2 Res Flinders Park
Johnston Peter L 1994 A9 Scotch Old Collegians
Jolly Mark B 1996 A1 (A3) Brighton District and Old Scholars
Jolly Matthew 1999 Div 4 Modbury
Jolly Matthew 2004 Div 4 Modbury
Jolly Matthew 2005 3 Div 3 Modbury
Jolly Michael 2011 C6 Golden Grove
Jolly Nick 2013 Div 3 Payneham NU
Jonas John 1990 A8 Res Rostrevor Old Collegians
Jones Nicholas 2011 Div 6 Henley
Jones Robin 2002 Div 5 Fitzroy
Jordan Phillip 2008 C5 Golden Grove
Juers Ryan 2010 C1 Broadview
Juniper Greg 1978 A2 Res Sacred Heart Old Collegians
Jurina Roger 2007 C6 Ovingham
Juzulenas Paul R 1990 A3 Burnside Kensington
Kalleske Michael 1997 Div 7 Pulteney Old Scholars
Karounos Peter 2001 Div 1 Res Goodwood Saints
Karounos Peter 2002 2 Div 1 Res Goodwood Saints
Karutz Hayden 1989 A2 Res Port District
Keetch Dave 2014 Div 7 Houghton Districts
Kellett Mick 2005 Div 1 Res Broadview
Kells Greg 2014 Div 8 Res Tea Tree Gully
Kelly Jack J 2010 Div 3 Prince Alfred Old Collegians
Kelly Jason 2002 Div 3 Res Salisbury West
Kelly Keith 2002 Div 4 Smithfield
Kelly M.F Tom 1975 A4 Old Ignatians
Kendle Roy 1941 A1 Payneham
Kennedy William 1956 A4 Rosewater
Kennett John L 1982 A1 Res Prince Alfred Old Collegians
Ker Jon 1994 A2 Saint Peter’s Old Collegians
Ker Jon 1999 2 Div 2 Scotch Old Collegians
Keyte Ted 1986 A4 Res Alberton United
Kilsby Benjamin 2009 Div 3 Saint Peter’s Old Collegians
King Bradley 2017 C3 Brighton Bombers
King Damien 2000 Div 10 Sth Colonel Light Gardens
Kirkwood Colin 1999 Div 2 Res Pooraka
Kirkwood Colin 2000 2 Div 2 Res Pooraka
Klemasz Ryan 2010 Div 2 Walkerville
Klever Peter 1977 A6 Royal Park
Klingberg Nathan 2001 Div 8 Res Tea Tree Gully
Kohler Kevin 1989 A12 Wingfield Royals
Korner Don 1983 A8 Banksia Park Old Scholars
Kriewaldt Nicholas 2007 Div 5 Res Adelaide Lutheran
Kriewaldt Nicholas 2008 Div 4 Res Adelaide Lutheran
Kriewaldt Nicholas 2009 3 Div 4 Res Adelaide Lutheran
Kulpe Andre 1995 A3 Hope Valley
Kulpe Andre 1997 2 Div 4 Hope Valley
Kurzel Nicholas 2009 Div 2 Adelaide Uni
Laan Damien 1997 Div 5 Hectorville
Laan Damien 1998 2 Div 4 Hectorville
Ladhams Ray 1983 A5 Norwood Union
Ladhams Ray 1984 A4 Norwood Union
Ladhams Ray 1985 A3 Norwood Union
Ladhams Ray 1988 4 A4 Norwood Union
Lafferty John 1966 A3 Res Broadview
Lagana Pasqual 2011 Div 3 Res Seaton Ramblers
Laity Brenton 1981 A8 Glenunga
Lamb Allan 1969 A6 Brighton Old Scholars
Lane Tony 1989 A3 Glenunga
Langley Tom 2007 Div 1 Res Goodwood Saints
Langley Tom 2014 2 Div 1 Res Goodwood Saints
Langman Mark 2015 Div 3 Res Athelstone
Larkin Dave 1956 A2 Flinders Park
Laslett Dale 2008 Div 4 Portland
Laube Simon M 1998 Div 3 Res Walkerville
Lauder Gavin R 1987 A2 Kilburn
Lauder Gavin R 1988 2 A2 Kilburn
Lawton Mike 2003 Div 8 Goodwood Saints
Leach John 2004 Div 10 Sth Ovingham
Leach Michael A 1999 Div 3 Res Pembroke Old Scholars
Leal Scott 2010 Div 1 Broadview
Leck Joseph 2002 Div 6 Mitchell Park
Lecouteur Fred G 1951 A3 Flinders Park
Lee Alistair C 1988 A1 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2000 Div 7Res Adelaide University
Legrand Wesley 2002 Div 8 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2004 Div 6 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2005 Div 6 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2006 Div 6 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2008 Div 7 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2009 Div 7 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2010 Div 7 Res Adelaide University
Legrand Wesley 2014 9 C3 Adelaide University
Leonard Don 1961 A5 Alberton United
Lerway Peter T 1997 Div 10 Sth Plympton
Lewis Adrian 1996 A3 Res (A5 Res) Para Hills
Lewis Mark 1989 A6 Res Ingle Farm
Lewis Terry 1987 A3 Fitzroy
Lewis Terry 1988 2 A3 Fitzroy
Lindholm Shaun 2008 C2 Edwardstown
Lindner Sonny 1996 A8 Payneham Norwood Union
Lindsay Edward 2015 Div 7 Res North Pines
Linou Steve 1998 Div 6 Res Adelaide High Old Scholars
Lisle Robert 1982 A6 Edwardstown Baptist
Lloyd Bob 1967 A3 Pembroke Old Scholars
Lloyd Dennis W 1971 A4 Colonel Light Gardens
Lloyd Dennis W 1973 A4 Colonel Light Gardens
Lloyd Dennis W 1974 3 Div 4 Res Kenilworth
Loader Barry 1989 A9 Greek Camden
Loffler Matthew 2003 Div 7 West Croydon
Loffler Matthew 2006 2 Div 6 West Croydon
Long Les O 1950 A3 Goodwood
Looker Don 1955 A2 Payneham
Lowe Sid D 1948 A3 Saint Peter’s Old Collegians
Lowry Darryl R 1977 A3 Kilburn
Lowry Darryl R 1983 A1 Riverside
Lowry Darryl R 1990 3 A6 TransAdelaide
Lucas Robert 1977 A1 Res Semaphore Central
Lucas Robert 1978 2 A4 Saint Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Lum Craig W 1992 A1 Port District
Lutze Greg 1991 A4 Res Campbelltown Magill
Mahoney Bernie 1984 A8 Burnside Kensington
Maidment Syd 1958 A5 Scotch Old Collegians
Mander Paul 2012 Div 7 Res Tea Tree Gully
Mann Jeff 1991 A7 Colonel Light Gardens
Manna Ashley 2002 Div 2 Res Scotch Old Collegians
Manna Ashley 2007 2 Div 2 Res Scotch Old Collegians
Manouge Gerald 1988 A5 Res Hope Valley
Manuel Craig 1998 Div 7 Houghton Districts
Marcuzzi Paul 1987 A4 Burnside Kensington
Marriott Eric 1934 A2 Exeter
Marshal Guy 2003 Div 6 Westminster Old Scholars
Marshall Fraser 2014 Div 2 Walkerville
Marshall Gary 1986 A8 Gaza
Marshall Gary 1987 2 A8 Gaza
Martin Barry 1957 A4 Ethelton
Martin Louis 2007 Div 2 Payneham Norwood Union
Martin Peter 1999 Div 8 Tea Tree Gully
Martin Peter 2001 2 Div 8 Tea Tree Gully
Martinello Hayden 2013 Div 2 Flinders Park
Maslin Kim 1983 A6 Res Renown Park
Mason Jamie J 1989 A1 Broadview
Mason Jamie J 1993 2 A2 Kenilworth
Matheson Neil 1957 A5 Flinders Park
Matinovic Marty 1995 A8 South Riverside
Matinovic Marty 1996 2 A7 Riverside
Matson George 1939 A1 Underdale United
May Anthony 2006 Div 8 Edwardstown
McAllister Peter 1992 A10 Plympton High Old Scholars
McArthur Ray 1935 A1 Goodwood
McAuliffe Mick 1973 A6 Saint Dominics
McBrearty Kevin 1982 A4 Burnside Kensington
McCarthy Chris R 1972 A7 Old Ignatians
McCarty Peter 2007 C1 Goodwood Saints
McConachy Edward 2011 C2 Adelaide University
McEwen Harry 1914 A1 Semaphore Central
McGillivray Peter 1977 A4 Res Greenacres
McGrath Damian G 1988 A7 Res Adelaide University
McGrath Damian G 1995 2 A7 South Adelaide University
McInerney Graham I 1991 A4 St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
McIntyre David 1999 Div 2 Salisbury North
McKay Alex 2015 Div 1 Tea Tree Gully
McKenna Terry 1972 A2 Riverside
McLean John 1962 A2 Saint Peter’s Old Collegians
McLean Stephen 1993 A11 Ingle Farm
McLean Stephen 1994 A8 Res Ingle Farm
McLean Stephen 1996 3 A9 Ingle Farm
McLeod Don 1964 A4 TransAdelaide
McLeod Ian L 1952 A3 TransAdelaide
McLeod Ian L 1953 2 A3 TransAdelaide
McLeod J.K.A 1953 A1 Adelaide University
McNamara Gary 2012 Div 4 Res Elizabeth
McNeill Graham T 1974 A5 Henley High Old Scholars
McNeill Graham T 1976 2 A3 Henley High Old Scholars
McRae W 1925 A1 Y.M.C.A
Measday Scott M 1989 A2 Res Scotch Old Collegians
Measday Scott M 1992 2 A8 Scotch Old Collegians
Meegan James 2007 Div 4 Res Portland
Meegan James 2011 2 C3 Portland
Meiers Nicholas 2009 Div 7 Henley
Mellow Michael 1971 A1 Res Seaton Ramblers
Merritt Paul 2006 Div 1 Gaza
Mesecke Gavin 2005 Div 5 Res Ingle Farm
Meyers Sam 2017 C2 PHOS Camden
Miatke Aaron 2011 C4 Adelaide University
Miegel Rowan 2010 Div 5 Adelaide Lutheran
Mitchell Andrew 2000 Div 4 Glenunga
Mitchell Bert L 1927 A1 Adelaide College
Modra Mark J 1993 A9 St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Monda Stephan 2014 Div 3 Res Athelstone
Moore Shane A 1991 A1 Kilburn
Morelli Till 1984 A10 Christian Brothers College Old Collegians
Morgan David 1968 A2 Pulteney Old Scholars
Morgan David 1974 2 A3 Res Pulteney Old Scholars
Morgan William 1966 A2 Kilburn
Morris Mark R 1995 A5 South Res North Haven
Morrow Garry 1991 A8 Modbury
Moss Michael G 1995 A5 North Smithfield
Moss Michael G 1998 2 Div 5 Smithfield
Moss Rod 1978 A5 Res Unley
Mount Glen 2002 Div 2 Tea Tree Gully
Moyle Robert 1984 A5 TransAdelaide
Moyse Anthony R 1997 Div 3 Prince Alfred Old Collegians
Muecke Tom 2014 Div 7 Res Adelaide University
Mulloy Michael W 1996 A9 Colonel Light Gardens
Munchenberg Shane 1992 A3 Adelaide Lutheran
Murchison Kym M 1992 A7 Adelaide University
Murphy Byron 2017 Div 4 Morphettville Park
Murray George 1926 A1 Kenilworth
Murray Ray 1968 A4 Mitcham
Muscat Graham 2005 Div 9 Nth Golden Grove
Musolino Aaron J 1999 Div 7 Houghton Districts
Musolino Aaron J 2004 2 Div 7 Houghton Districts
Myers Bradley 2004 Div 4 Res Modbury
Myers Max 1953 A4 Myer
Myers Max 1954 2 A3 Myer
Natt Merv F 1952 A1 Exeter
Naylor Drew 1984 A1 Res Broadview
Neate Monty 2005 Div 10 Nth Adelaide University
Nelson Josh 2006 Div 9B Adelaide University
Newchurch Steven 2009 Div 6 Res Paralowie
Newton Daryl J 1992 A4 Walkerville
Nicholls Luke 2017 Div 6 West Croydon
Nilsen John 1967 A1 Saint Peter’s Old Collegians
Nitschke Peter 1977 A2 Res Brighton Old Scholars
Nobes Paul 1987 A2 Res Gaza
Noble Adam 2005 Div 9 Sth Scotch Old Collegians
Noble Phil 2007 Div 3 Res SMOSH West Lakes
Noble Phil 2008 Div 2 Res SMOSH West Lakes
Noble Phil 2009 3 Div 3 Res SMOSH West Lakes
Noonan Zachary 2017 Div 1 Res Rostrevor Old Collegians
Nygaard Peter 1964 A3 Broadview
O’Brien Michael 2007 Div 7 Res Wingfield Royals
O’Connell Mark 2004 Div 6 Central United
O’Dorcic Steve 1986 A1 Greenacres
O’Gorman Robert 2011 Div 7 Mawson Lakes
O’Hara Adam 2000 Div 5 Woodville South
O’Hara Adam 2002 2 Div 3 Woodville South
O’Hara Ray 1987 A5 Res TransAdelaide
O’Malley Michael 1984 A7 Seaton Ramblers
O’Malley William 2017 Div 1 Rostrevor Old Collegians
Olekalns Egils P 1979 A1 Adelaide University
Olekalns Egils P 1987 2 A1 Res Adelaide University
Oliver Rick 1964 A2 Goodwood
Olsson Henry A 2014 Div 2 Res Prince Alfred Old Collegians
Orchard Roger 1968 A2 Christian Brothers College Old Collegians
Ormond-Allen Trent 2004 Div 3 SMOSH West Lakes
Otte Jason P 1992 A5 Flinders University
Otte Jason P 1994 2 A5 Flinders University
Overall Anthony 1990 A3 Res Kenilworth Colonel Light
Packham Chris R 1998 Div 3 Gepps Cross
Page David 1997 Div 4 Res Fitzroy
Page David 2001 Div 5 Res Fitzroy
Page David 2002 Div 5 Res Fitzroy
Page David 2005 4 Div 4 Res Fitzroy
Page Neil W 1980 A1 Res Adelaide University
Papadopoulos Parry 1991 A6 Res Ovingham
Parham Brian 1972 A2 Res Rosewater
Parham Brian 1973 2 A1 Res Rosewater
Parham Taylor 2013 Div 2 Res SMOSH West Lakes
Parker Brian 1976 A6 Flinders Park
Parker Brian 1983 2 A3 Res Woodville South
Parker Grant R 1988 A10 Adelaide University
Parker Jarrad 2013 Div 7 Res Henley
Parsons Steve 1986 A2 Scotch Old Collegians
Pashalidis Apostolos 1989 A7 Ovingham
Passmore Gary 1968 A3 Res Mile End Cats
Pastyn Luke 2003 Div 2 Henley
Paul Matthew 2004 Div 3 Eastern Park
Paull David 2003 Div 7 Res Tea Tree Gully
Payne Carey 1994 A7 Paralowie
Payne Clinton 2006 Div 10B Gepps Cross
Pearce Daniel 2010 Div 4 Res Fitzroy
Pearce Darryl 2005 Div 7 Hope Valley
Pearce David 1980 A1 Saint Dominics
Pearce Robin 1986 A9 Saint Dominics
Pelham Robert 1941 A2 Goodwood
Pellew CE ‘Nip’ 1915 A1 Adelaide University
Pemberton Nicholas C.G 2012 Div 2 Res Prince Alfred Old Collegians
Perks Brenton H 1973 A6 Prince Alfred Old Collegians
Perks Gregory J 1984 A6 Res Prince Alfred Old Collegians
Perrie Ian 2012 Div 4 Pulteney
Peters Fred 1949 A1 Exeter
Peters Geoff 1979 A3 Res Mile End Cats
Petkidis Mark D 1996 A6 Res Tea Tree Gully
Petrovic Dusan 2002 Div 4 Res Pulteney Old Scholars
Petruzzelli John 1985 A2 Res Ethelton
Pettigrew Craig 1982 A3 Pulteney Old Scholars
Pfeiffer Jed 2015 Div 4 Res Hope Valley
Pfitzner Rob P 1990 A4 Res Adelaide University
Pick Christopher 2001 Div 7 Res Adelaide University
Pick John 1978 A2 Sacred Heart Old Collegians
Pilgram-Lynch Daniel 2014 C4 Glenunga
Pisianello Vic 2012 C1 Rostrevor Old Collegians
Pitt Wayne A 1993 A7 North Pines
Plowman Jeff 1992 A5 Res Ingle Farm
Pohe Wesley 2013 Div 4 Res Plympton
Polkinghorne Mark 2003 Div 1 Res Gepps Cross
Poole Martin J 1995 A1 Gaza
Poole Rory L 1993 A2 West Croydon
Pope Adrian 2000 Div 1 PHOS Camden
Porter Barry 1983 A4 Woodville District
Porter Richard D 1990 A1 Res Adelaide University
Potter Wayne 1969 A2 Flinders University
Potts Barry J 1969 A2 Res Broadview
Poulton Lance 1954 A2 Kenilworth
Poulton Lance 1959 2 A5 Kenilworth
Powell Bob 1959 A1 Semaphore Central
Power Eamann 1975 A8 Old Ignatians
Prater Robert A 1949 A3 Post-Tel Institute
Pressler Corey 2012 Div 3 Kilburn
Prest Hugh G 1922 A1 Adelaide University
Prest Thomas 2015 Div 8 Res Prince Alfred OC
Priest Robert G 1993 A6 Res Broadview
Prime Kevin S 1998 Div 5 Res Eastern Park
Pudney Neville 1970 A5 Res Brighton Old Scholars
Pumpa Darryn S 1996 A2 (A4) Rosewater
Pumpa Gary 1976 A8 Greenacres
Pumpa Gary 1978 2 A4 Res Greenacres
Puopolo James 2011 Div 4 Res Unley
Putland Steve R 1993 A3 Res Saint Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Quilliam Michael 1976 A2 Res Westminster Old Scholars
Quinn Simon 2000 Div 2 Edwardstown
Ramsay Scot 2011 Div 1 Res Gaza
Ranic Nick 1994 A11 Gaza
Rankine Publie 1982 A10 Taperoo
Rasheed Roger 1996 A10 Pembroke Old Scholars
Rathmann Andrew J 1993 A7 Res Adelaide High Old Scholars
Rattley William 1975 A5 Res West Croydon
Reardon Shane P 1988 A1 Greek Camden
Reedy Don 1967 A5 Broadview
Reeves Gavin 2007 C6 Athelstone
Reeves Grant 1991 A10 West Lakes
Reeves Len A 1936 A1 Kenilworth
Reeves Len A 1938 2 A1 Kenilworth
Remnant Charles W 1930 A2 Henley and Grange
Remphrey Phil 2015 Div 5 Res CBC Old Collegians
Reynolds James D 1995 A4 Ferryden Park
Reynolds Peter 2003 Div 6 Res Brahma Lodge
Rice Matthew R 1993 A8 Res Port District
Richardson Peter 1961 A4 Pulteney Old Scholars
Richardson Peter J 1973 A4 Res Kenilworth
Richardson Peter J 1974 A4 Res Kenilworth
Richardson Peter J 1975 3 A4 Res Kenilworth
Rigney Lloyd A 1991 A7 Res Greenacres
Roberts Lachlan 2017 C1 Modbury
Roberts Peter 1972 A5 Res Seaton Ramblers
Robertson Bradley 2017 Div 4 Kilburn
Robertson F Allen 1970 A2 Seaton Ramblers
Robertson F Allen 1971 A1 Seaton Ramblers
Robertson F Allen 1975 A1 Res Seaton Ramblers
Robertson F Allen 1976 4 A1 Res Seaton Ramblers
Robertson Paul R 1931 A2 Scotch Old Collegians
Rohde Callum 2014 C1 Adelaide University
Rooney Mark W 1992 A6 Ferryden Park
Rooney Mark W 1993 2 A5 Ferryden Park
Rose David 1995 A6 South Port District
Rose David 1998 2 Div 8 Port District
Rosenberg Gerard M 1990 A8 Sacred Heart Old Collegians
Rosenberg Timothy 2014 C2 Gepps Cross
Rosenberg Timothy 2015 2 C2 Gepps Cross
Ross Malcolm W 1996 A4 Res (A5 Res) Port District
Rossi Joe 1990 A6 Res Hectorville
Rowe Damien 1997 Div 8 Nth Res Tea Tree Gully
Rowe Mark 2011 Div 5 Res Salisbury West
Rowe Mark 2014 Div 4 Salisbury West
Rowe Mark 2015 3 Div 4 North Haven
Rowson Matthew 2017 Div 7 Saint Pauls Old Scholars
Ruch Todd 2004 Div 9 Nth Athelstone
Rundle Doug 1958 A3 TransAdelaide
Rundle Lindsay 1979 A5 Saint Peter’s Y.C.W
Russel Don E 1946 A1 Exeter
Russo Jamie 2004 Div 8 Salisbury North
Russo Jamie 2005 Div 8 Salisbury North
Russo Jamie 2006 3 Div 9A Salisbury North
Ryan Bradley 1994 A3 PHOS Camden
Ryan Brett 2009 Div 5 Res Hope Valley
Ryan Garry 1962 A3 Gaza
Ryan Sean 1991 A2 Res Rostrevor Old Collegians
Sadler Paul 2015 Div 2 Res Gaza
Salisbury Justin 1999 Div 1 Broadview
Salmon Dean 1990 A7 Alberton United
Sampson Ryan 2017 Div 2 Res Henley
Sanders Timothy J 2012 Div 8 Prince Alfred Old Collegians
Sando Leigh 2000 Div 4 Res Glenunga
Sando Waryn 2000 Div 3 Res Salisbury West
Sangster C Robin 1965 A1 Saint Peter’s Old Collegians
Sangster Chris B 1929 A1 Adelaide University
Sapranidis Simon 2000 Div 9 Sth PHOS Camden
Sarre Rick T 1980 A8 Adelaide University
Sarre Rick T 1984 2 A9 Adelaide University
Sarson Peter 1998 Div 1 Res Adelaide University
Sauer Matt 2015 C1 Rostrevor OC
Savage Kim 2004 Div 3 Res Eastern Park
Sawford Jim W 1953 A1 Semaphore Central
Schallehn Joshua 2007 Div 5 Greenacres
Schapel Glenn D 1998 Div 8 Res Adelaide University
Schar Jarrad 2013 Div 6 Rosewater
Schroeder Bernie 1975 A3 University of South Australia
Schutz Cameron 2015 Div 7 Houghton Districts
Schwidder Michael 1995 A3 Res Riverside
Schwidder Michael 1999 2 Div 4 Res Portland
Scott Jason 2011 C2 Ovingham
Scragg Bradley 1985 A4 Res Goodwood
Segale Kristian 1999 Div 3 Old Ignatians
Semmler Jared 2002 Div 6 Res Adelaide Lutheran
Shaw Ben 2006 Div 5 Mitcham
Shaw Phil 1984 A4 Res Norwood Union
Shaw Robert 1968 A4 Res Glenunga
Sheppard Todd 2007 Div 6 Golden Grove
Sheppard Todd 2010 2 Div 4 Golden Grove
Short Gary 1988 A2 Res Gaza
Sibbick Jamie 2001 Div 1 Adelaide University
Sidwell Nathan T 1996 P3 Res (A4 Res) Salisbury West
Silvestri Andrew 1995 A1 Res Port District
Sim Alan D 1990 A10 Walkerville
Simons David A 1993 A10 Riverside
Simpson Harry G 1948 A1 Colonel Light Gardens
Simpson Harry G 1949 2 A2 Colonel Light Gardens
Simpson Michael 2006 Div 2 Res Woodville South
Simpson Michael D 1992 A5 Lockleys
Simpson Rod W 1974 A2 Westminster Old Scholars
Simpson Rod W 1979 A4 Westminster Old Scholars
Simpson Rod W 1980 3 A4 Westminster Old Scholars
Smallacombe Brett W 1996 P1 (A1) Edwardstown
Smallacombe Brett W 1999 2 Div 9 Sth Edwardstown
Smallwood Terry W 1974 A6 Walkerville
Smit Henry G 1977 A8 West Lakes
Smith Arnold G 1924 A1 Adelaide College
Smith Ben 2010 C2 Eastern Park
Smith Ben 2012 2 C4 Eastern Park
Smith Kurtis 2015 Div 6 Res Brahma Lodge
Smith Laurie 1978 A3 Res Ethelton
Smith Laurie 1982 2 A8 Ethelton
Smith Mark 1986 A2 Res Kilburn
Smith Peter 2006 Div 2 Gepps Cross
Smith Randall 1971 A4 Res Brighton Old Scholars
Smith Randall 1977 A3 Res Sacred Heart Old Collegians
Smith Richard W 1997 Div 6 Res Eastern Park
Smith Ricky N 1985 A7 Adelaide University
Smith Shane 2006 Div 4 Res Unley
Smith Shaun R 1990 A4 Tea Tree Gully
Soar Jason 1999 Div 5 West Croydon
Soar Jason 2008 2 C3 Flinders Park
Spence Brett 1988 A2 Res Kilburn
Spiel Frank 1977 A1 Res Adelaide College
Spirou Kevin 1991 A2 Port District
Sporton Neil D 1999 Div 7 Res Athelstone
Spratt Christian 2000 Div 10 Nth Port District
Stace Robert 1967 A1 Res Adelaide College
Stace Robert 1968 2 A3 Adelaide College
Stacey Marc 2010 C5 Plympton
Steele Dene 2011 Div 5 Salisbury West
Stengle Alex 2011 Div 1 Gepps Cross
Stephens John E.C 1937 A1 Prince Alfred Old Collegians
Stephenson Ken C 1994 A5 TransAdelaide
Stirling Barry 1989 A10 Gepps Cross
Stone John 1977 A5 TransAdelaide
Stone John 1978 2 A5 TransAdelaide
Storti Mike 1984 A1 Broadview
Stubing Lucas 1994 A3 Res St Michael’s Old Scholars & Hindmarsh
Sullivan Lee 1981 A4 Woodville South
Sumner Jacob 2015 Div 6 West Croydon
Sutton R. Laurie J 1974 A7 Ethelton
Swale F Adrian 1995 A6 South Res Prince Alfred Old Collegians
Symonds Neill 1999 Div 5 Res Fitzroy
Tanner Sean C 2003 Div 3 Prince Alfred Old Collegians
Tardif Rob 1970 A4 Westminster Old Scholars
Taylor Brian 1985 A4 Wingfield Royals
Taylor David A 1984 A3 Res Adelaide University
Taylor Geoffrey 2009 Div 1 Res Gepps Cross
Taylor Steven 2009 Div 5 Smithfield
Teague Michael 2001 Div 10 Nth Hectorville
Teague Michael 2003 2 Div 10 Nth Hectorville
Thach Valor 2011 Div 3 Para Hills
Thomas Charles S 1994 A6 Adelaide High Old Scholars
Thomas Charles S 1995 A5 South Adelaide High Old Scholars
Thomas Charles S 1996 3 A3 (A5) Adelaide High Old Scholars
Thomas Jamie 2017 C6 Modbury
Thomas Peter 1982 A1 Kilburn
Thompson R.K.A 1940 A1 Underdale United
Thomson Tim B 1989 A8 Res Adelaide University
Thurnwald Steven 1978 A7 Kilburn
Toepfer Andrew 1992 A5 West Lakes
Tomaselli John 1996 P2 Res (A2 Res) Athelstone
Tonkin Jake 2013 Div 8 Golden Grove
Tonkin Jake 2014 2 Div 8 Golden Grove
Toome Chris 1989 A4 Old Ignatians
Tran Thang 2004 Div 10 Nth Fitzroy
Treloar Grantley 2013 C1 Salisbury North
Trevaskis David 1988 A6 Banksia Park Old Scholars
Trevaskis David 1991 2 A6 Banksia Park Old Scholars
Trim Justin M 2010 C3 Prince Alfred Old Collegians
Trimboli Domenic 1986 A6 Res Glandore
Trimboli Marcus 1996 P2 (A2) Rostrevor Old Collegians
Trimboli Marcus 1998 Div 2 Rostrevor Old Collegians
Trimboli Marcus 2001 3 Div 2 Rostrevor Old Collegians
Tsiavlis Spyros 1977 A5 Res Saint Raphaels
Tsoulos John 1997 Div 9 Nth Ovingham
Tsoulos John 2000 Div 8 Ovingham
Tsoulos John 2002 3 Div 7 Cedars
Tucker Garry 1984 A3 Port District
Tucker Jeffrey 2002 Div 9 Nth Salisbury West
Tucker Neil 1967 A3 Res Scotch Old Collegians
Tuckey Robert 1969 A3 Res Alberton United
Tully Andrew 2010 Div 5 Res Elizabeth
Turner Dale 1970 A1 Payneham
Turner Darren 2000 Div 6 Para Hills
Turner Jason 2010 Div 1 Henley
Turner Peter 1963 A4 Saint Dominics
Tuthill Warren 1981 A4 Res Burnside Kensington
Twopeny Angus 2014 Div 2 Scotch Old Collegians
Uncle Peter 2008 C1 Tea Tree Gully
Van De Hoek Tom 1971 A5 Res Mitcham
Vanson Paul 1989 A6 TransAdelaide
Vasic Thomas 2006 Div 8 Res SMOSH West Lakes
Vass Anthony 1975 A3 Res Mitcham
Vincent Lee 1969 A4 Ethelton
Virgin Adam 2004 Div 3 Portland
Volbrecht Stan W 1959 A3 Kilburn
Volbrecht Stan W 1969 2 A3 Kilburn
Von De Borch Steve 1982 A9 Saint Dominics
Wait Julian 2004 Div 1 Port District
Wakefield Gary 1986 A11 Renown Park
Wakefield Michael 1983 A10 Woodville West
Wakeley Doug 1978 A3 Ethelton
Wakeley Doug 1979 2 A3 Ethelton
Walker Barry L 1957 A2 Goodwood
Walker Bill A 1933 A1 Kenilworth
Wallace Randy 1997 Div 9 Sth Flinders Park
Walsh Joe 1998 Div 9 Sth Rostrevor Old Collegians
Walsh Luke 2014 Div 3 Seaton Ramblers
Walsh Luke 2017 2 Div 3 Seaton Ramblers
Walsh Patrick 2006 Div 3 Res Pembroke Old Scholars
Walter Rex D.S 1930 A1 Adelaide College
Walter Rex D.S 1931 2 A1 Adelaide College
Walters David W 1997 Div 10 Nth Eastern Park
Walters David W 2004 2 Div 7 Res Eastern Park
Walton Max 1966 A2 Res Flinders Park
Wandtke Corey 2011 Div 7 Res Modbury
Wanganeen Falies 1988 A9 Rosewater
Warburton Luke 2006 Div 6 Westminster Old Scholars
Warburton Luke 2008 2 Div 6 Westminster Old Scholars
Ward Corey 1997 Div 8 Nth Greenacres
Warhurst Tom P 1994 A4 Old Ignatians
Warner Mark R 1994 A1 Res Kilburn
Warrior Corey E 1997 Div 7 Salisbury
Washington Glenn 1975 A6 Broadview
Watkins Darryl 1981 A3 Res Ethelton
Watkins Dave 1972 A1 Exeter
Watson Max 1958 A4 Riverside
Watts Jake 2003 Div 5 North Haven
Watts Jake 2006 2 Div 4 North Haven
Webber Gerry 1965 A2 Henley and Grange
Webber Les 1928 A1 Underdale United
Weidemann Wayne 2003 Div 1 Gaza
Weir Bill 1966 A1 Riverside
Welford John P 1964 A1 Payneham
Welford John P 1966 A1 Payneham
Welford John P 1968 3 A1 Payneham
Wells Bruce 1985 A10 Gepps Cross
Wells Greg 1980 A2 Seaton Ramblers
Wesley Anthony 1993 A1 Res Goodwood Saints
Wesley Anthony 1997 Div 1 Res Goodwood Saints
Wesley Anthony 2000 3 Div 1 Res Goodwood Saints
Wheaton Alan 1970 A4 Res Pulteney Old Scholars
Whelan David T 1990 A2 Goodwood Saints
Whelan Ken 1970 A5 Brighton Old Scholars
Whelan Matthew 2004 Div 2 Kilburn
Whelan Matthew 2011 2 Div 4 Kilburn
Whelan Terry 1981 A5 A.N.Z Bank
Whelan Trevor 1969 A4 Res Ferryden Park
Whelan 1941 A2 Kenilworth
Whinnen Jesse 2015 C4 Pulteney
White Andrew W 1988 A11 Adelaide University
White Chris 1985 A5 Res Brighton Old Scholars
White Ian L 1986 A1 Saint Peter’s Old Collegians
White Michael S 1995 A6 North Res Wingfield Royals
White Norm 1992 A4 Res Hope Valley
Whitford Des 1955 A4 Long Range Weapons
Wicks Daniel 2015 Div 8 Tea Tree Gully
Wightman Todd 2007 C5 Hectorville
Wilcox John 1976 A5 West Croydon
Wilhelm Mike 1984 A6 Salisbury College
Wilhelm Mike 1985 2 A5 Salisbury College
Willatts Damien 1997 Div 7 Houghton Districts
Williams Adam 2003 Div 9 Sth Scotch Old Collegians
Williams Adam 2013 Div 6 Res Lockleys
Williams Adam 2015 2 C3 Scotch Old Collegians
Williams Bob L 1950 A2 Payneham
Williams Thomas 2011 D2 Res Walkerville
Wilson Darren S 1996 P3 (A4) Fitzroy
Wilson Darrin 2001 Div 2 Res Pooraka
Wilson Doug J 1974 A1 Res Flinders Park
Wilson Dwayne 1998 Div 1 Kilburn
Wilson John 1979 A6 Rosewater
Wilson John 1983 2 A7 Rosewater
Wilson Wayne 2001 Div 6 Res Brahma Lodge
Wingfield Peter 1987 A7 Res Broadview
Winmar Cecil 1976 A5 Res Aboriginal Community College
Wintle Terry 1985 A1 Res Broadview
Wiseman Ricky 2014 C1 Port District
Wodson Steven 2004 Div 9 Sth SMOSH West Lakes
Wolff Frank 1976 A3 Res Rostrevor Old Collegians
Wolter Stephen C 1994 A8 Kenilworth
Wood Ray L 1956 A3 Pembroke Old Scholars
Woodman David 1978 A8 Post-Tel Institute
Woodman David 1979 2 A8 Post-Tel Institute
Woods Jack N.T 1929 A2 Prince Alfred Old Collegians
Woodward Dennis 1973 A3 Res Brighton Old Scholars
Woolman Gary F 1964 A1 Res Exeter
Woolman Gary F 1965 2 A1 Res Exeter
Wootton Paul 2009 Div 6 Hectorville
Wootton Paul 2011 2 Div 4 Hectorville
Work Samuel 2002 Div 10 Nth Adelaide University
Wozniak John 1976 A4 Kingswood
Wright Mark 1983 A4 Res Saint Raphaels
Young Greg 1977 A4 Salesian
Young Greg J 1990 A1 Res Riverside
Young Mark 2004 Div 2 Res Edwardstown
Zafran Victor 1985 A6 Woodville West
Zafran Victor 1986 2 A6 Woodville West

History Home

Thanks To Our Major Sponsors