SAAFL Team of the Year 1980-2016- Player Alphabetical

History Home

PLAYER   CLUB YEAR
Abell Luke Broadview 2004
Agnew Stephen Adelaide University 1982
Ainsworth Jamie Tea Tree Gully 1995
Aistrope Kevin Broadview 1980
Aistrope Kevin Broadview 1981
Aistrope Kevin Broadview 1982
Aistrope Kevin Greenacres 1988
Alesci Andrew Adelaide University 2006
Allan Phil Broadview 1983
Alloca David Gepps Cross 2008
Alloca David Gepps Cross 2011
Alloca David Gaza 2012
Alloca David Gaza 2013
Alm Richard Adelaide University 1989
Anderson Richard Adelaide University 1984
Anderson Tom Goodwood Saints 2012
Anderson Tom Goodwood Saints 2014
Anderson Tom Goodwood Saints 2015
Andrews Mitch Henley 2006
Angove Damien Port District 1997
Angove Damien Port District 2000
Annear Noel Broadview 1980 Captain
Annear Noel Riverside 1981 Playing Coach
Annear Noel Riverside 1982 Coach
Annear Noel Riverside 1983 Captain/Coach
Annear Noel Riverside 1984 Coach
Annear Noel Port District 1994 Coach
Annear Noel Adelaide University 1996 Joint Coach
Antonello Andrew Adelaide College 1983
Antonello Andrew Adelaide College 1984
Argus Gary Kilburn 1988
Armstrong Ben Kilburn 1995
Armstrong Ben Kilburn 2001
Armstrong Ben Kilburn 2002
Armstrong Morgan Woodville South 1988
Arnold Evan Adelaide University 1997
Arnold Evan Adelaide University 1999
Arnold Evan Adelaide University 2000
Ashley Matthew Port District 2005
Backwell Brett Prince Alfred OC 2016 Coach
Baker Shaun Broadview 2005
Bald Colin Riverside 1989
Baldiserra Jamie Port District 1999
Baldiserra Jamie Port District 2001 Captain
Baldiserra Jamie Port District 2002
Bamford Bob Greenacres 1991
Bartel David Pooraka 2002
Bartel David Pooraka 2003
Bartel David Goodwood Saints 2004
Bartel David Goodwood Saints 2005
Bartel David Goodwood Saints 2006
Bartel David Goodwood Saints 2008
Bartlett Tom Adelaide University 2007
Baust Trevor Gaza 2012
Bayless Aaron Goodwood Saints 2014
Bazzica Matthew Rostrevor OC 2005
Beneke Nigel Broadview 1989
Bensch Craig PHOS Camden 2002
Berrgren Steve Seaton Ramblers 1995
Betterman Adam Tea Tree Gully 1995
Betterman Dale Tea Tree Gully 1995
Betterman Dale Tea Tree Gully 1996
Birch Ben Rostrevor OC 2009
Blacksell Todd PHOS Camden 2011
Bode Olaf Greek-Camden 1989
Bode Olaf Greek-Camden 1991
Bonney Zeb Glandore 2000
Botten Bill St Peter’s OC 1983
Botten Bill St Peter’s OC 1984
Boundy Jesse Goodwood Saints 2014
Bowler Steve Broadview 1989
Boxer John Gaza 2012
Boyle Ryan Broadview 2000
Bradshaw Ian Adelaide University 1980
Bray Michael PHOS Camden 2011
Brimacombe Tyler Payneham NU 2016
Brinsley Tom Prince Alfred OC 2016
Broadbent Jeremy Port District 1999
Broadbent Tim Henley 2015
Bromilow Jason Edwardstown 1996
Brown Darryl Scotch OC 1988
Brunoll Matthew Tea Tree Gully 2009
Buckskin Barry Broadview 1997
Burgess Nicholas Goodwood Saints 2013
Burgess Nicholas Goodwood Saints 2016
Butler Ricky Gaza 2007
Butler Ricky Gaza 2008
Button Lachlan Sacred Heart OC 2016
Byerlee Josh Gaza 2006
Cahill Paul Scotch OC 2013
Cammerano Jamie Broadview 2003
Canino Phillip Broadview 1990
Carberry Matt Edwardstown 2001
Cardone Brenton Adelaide University 2001
Cardone Brenton Adelaide University 2003
Carera Peter Broadview 1988
Carey Michael Rostrevor OC 1988
Carey Michael Rostrevor OC 1989
Carlin Wayne Port District 1994
Carr Stephen Edwardstown 1998
Carroll Bill Seaton Ramblers 1984
Casey Ben Broadview 2004
Casey Ben Broadview 2005
Casey Ben Broadview 2006
Casey Ben Broadview 2007
Castree Brock Prince Alfred OC 2016
Catford Adam Scotch OC 1991
Catford Adam Scotch OC 1992
Chadwick Sam Rostrevor OC 2005
Chadwick Tom Rostrevor OC 2007
Chadwick Tom Rostrevor OC 2008
Challen Scott Gepps Cross 2008
Chambers Sean Tea Tree Gully 2008
Chaplin Clay Scotch OC 1991
Chesser Melvin Adelaide College 1981
Christie Dean Gaza 2011
Clarke Derek Port District 2006
Clifford Stephen Greenacres 1988 Coach
Coard Sean Seaton Ramblers 2006
Coard Sean Seaton Ramblers 2008
Cochrane Joel Tea Tree Gully 2010
Cocking Tim Port District 1992
Cocking Tim Port District 1994
Cockshell Adam Tea Tree Gully 2014
Cockshell Adam Tea Tree Gully 2015
Coles Ivan Riverside 1983
Collins Jason Gepps Cross 2009
Colville Gavin Henley 2012
Commane Heath Rostrevor OC 2014
Commane Heath Rostrevor OC 2015
Commane Heath Rostrevor OC 2016
Contin Joshua Broadview 2002
Coulls Rob Scotch OC 1981
Cousins Peter Seaton Ramblers 1983
Cousins Peter Seaton Ramblers 1984
Cox Greg Adelaide College 1980
Cox Ian Brighton High OS 1989
Cox Ian Brighton District and OS 1995
Cox Paul Goodwood Saints 1997
Crane Ken Greek 1984
Cranwell Ashley Riverside 1988
Cranwell Ashley Riverside 1989
Crerar Peter Broadview 1992
Crettenden Matthew Sacred Heart OC 2012
Crook Callum Salisbury North 2003
Crosby Gavin St Peter’s OC 1991
Cross Neil Scotch OC 1990
Cullen Adam Gaza 2013
Cullen Joel Henley 2008
Cullen Joel Henley 2010
Culpitt Heath Tea Tree Gully 2009
Cunnington Mark Adelaide College 1983
Cunnington Mark Adelaide College 1984
Curtis Steve Port District 1992 Coach
Cutting Dean Salisbury North 2006
Cutting Dean Salisbury North 2007
Cutting Dean Salisbury North 2008
Cutting Dean Salisbury North 2009
Dabrowski Brad Goodwood Saints 2014
Davey Tim Modbury 2011
Davey Tim Modbury 2016
Davis Liam Payneham NU 2016
Dawkins Phil Henley Greek 1994
Dawkins Phil Henley Greek 1997
De Conti Mick Rostrevor OC 1992
Delaney Roger Kilburn 2001 Coach
Delmenico Matthew Sacred Heart OC 2015
Demasi Mark Goodwood Saints 2006
Demasi Mark Goodwood Saints 2008
Dempsey Anthony Goodwood Saints 2009
Dempsey Anthony Goodwood Saints 2010
Dewhirst Craig Goodwood Saints 1996
Dicker Troy Broadview 1995
Dillon Hamish Adelaide University 2001
Dillon Hamish Adelaide University 2002
Dixon Simon Adelaide University 1996
Dixon Simon Adelaide University 1997
Dohnt Ray Kilburn 1981
Douglas Adam Kilburn 2001
Drieman Paul Salisbury North 2014
Duncan Luke Henley 2005
Dunow Todd Scotch OC 1990
Earl Matthew Goodwood Saints 2007
Eaton Michael Adelaide University 1983
Economou John Greek-Camden 1988
Economou John Greek-Camden 1990
Economou John Greek-Camden 1991
Edwards Mark PHOS Camden 2002
Eichner Michael Salisbury North 2013
Eichner Michael Salisbury North 2015
Eleftheriou Mitch Goodwood Saints 2014
Engelhardt Andrew Henley Greek 1994
Evans Russell Greenacres 1989
Evans Steven Salisbury North 2011
Farrell Stephen Prince Alfred OC 1982
Ferguson Todd Prince Alfred OC 1994
Ferguson Todd Adelaide University 1996
Fielke Jackson Gaza 2012
Finnis Joel Adelaide University 1991
Fiore Tony Kenilworth 1984
Flesfader Daniel Kilburn 1997
Flesfader Daniel Kilburn 1999
Flesfader Daniel Kilburn 2000
Floreani Jon Sacred Heart OC 2009
Floreani Jon Sacred Heart OC 2010
Flynn Michael Adelaide College 1980
Ford Tim Adelaide University 1994
Forrest Andrew Goodwood Saints 1991
Fotia Dominic Glandore 2000
Fraser Jono Adelaide University 2001
Frederick Nathan Gaza 2014
Gates Matthew Port District 2008
Gates Matthew Port District 2012
Gatoudis Aris Greek-Camden 1988
Gatto Shaun Gaza 2001
Gatto Shaun Eastern Park 2011
Gautesen Michael Henley 2016
Giannini Jonathan Payneham NU 2016
Giles Clinton Greek 1983
Giles Rick Rostrevor OC 2007
Giles Rick Goodwood Saints 2010
Golding Matthew Edwardstown 2007
Goldsmith Shannon Glandore 1999
Goodes Jason Goodwood Saints 1997
Goodman Brett Goodwood Saints 1991
Gordon Andrew Tea Tree Gully 1995
Grainger Nathan Gaza 2011 Coach
Grantham Daniel Broadview 1998
Gray Corey Adelaide University 1992
Greenslade Michael Riverside 1980
Griffen John Pulteney OS 1980
Griffen John Adelaide College 1981 Captain
Griffen John Adelaide College 1982
Griffen John Adelaide College 1983
Griffiths Chris Brighton District and OS 1995
Grocke Christian Broadview 2010
Grocke Nathan Broadview 2007
Grocke Nathan Broadview 2008
Grocke Nathan Broadview 2013
Grosser Jamie Henley 2012
Growden Trevor Kilburn 1999
Hales Nick Port District 2015
Hall Steven Henley 2010 Coach
Hallam Lee Gaza 1992
Halliday Ben Salisbury North 2008
Hamblin Murray Goodwood Saints 2011
Hancock Alan Adelaide University 1982
Hancock Ben Gaza 2001
Hancock Sandy Adelaide University 1983
Hancock Sandy Adelaide University 1988
Hand Josh Gepps Cross 2012
Hand Josh Tea Tree Gully 2014
Hand Josh Tea Tree Gully 2015
Hand Josh Prince Alfred OC 2016
Hank Tom Greek-Camden 1989
Hansberry Peter Scotch OC 1980
Harder Luke Unley Mercedes Jets 2015
Hardy Henry St Peter’s OC 2013
Harrison Ian Scotch OC 1980
Harrison Richard Edwardstown 1997
Harrison Wade Gepps Cross 2003
Harrity Brett Port District 1994
Harte David Kilburn 1989
Harvey Jarrod Kilburn 2000
Harvey Ryan Kilburn 1999
Harvey Ryan Kilburn 2001
Harvey Ryan Kilburn 2003
Hatsitopanidis John Port District 2001
Hawkins Mark Kilburn 1998
Hay Joe Salisbury North 2014
Hay Joseph Salisbury North 2009
Hay Joseph Salisbury North 2010
Hay Joseph Salisbury North 2011
Hay Joseph Salisbury North 2013
Hayes Lincoln PHOS Camden 1998
Haythorpe Russell Kilburn 1998
Haythorpe Russell Gaza 2005
Heath Ned Henley 2015
Heintz Brett Gaza 2014
Herraman Craig Pooraka 1998
Herzick Damien Salisbury North 1996
Heuskes Adam Gepps Cross 2002
Hicks Des Kilburn 1992
Hill Trevor Goodwood Saints 2005 Coach
Hockley Ian Broadview 1982
Holland Kieran Rostrevor OC 2013
Holland Kieran Rostrevor OC 2014
Holm Craig Rostrevor OC 2011
Holm Craig Rostrevor OC 2012
Holm Craig Rostrevor OC 2013
Holm Craig Rostrevor OC 2014
Holman Peter Kilburn 1981
Homan Terry Broadview 1980
Homan Terry Broadview 1982
Homan Terry Broadview 1983
Honor Brenton Goodwood Saints 1997
Hornhardt Rian Broadview 2010
Horsnell Andrew Henley Greek 1994
Horwood Chris St Peter’s OC 1988
Horwood Chris St Peter’s OC 1990
Horwood Chris St Peter’s OC 1991
Horwood Chris St Peter’s OC 1992
Hoskins Nick Adelaide University 1994
Hudson Brodie Gepps Cross 2010
Hudson Brodie Gepps Cross 2011 Captain
Hudson Brodie Gepps Cross 2012
Hurley Dale Edwardstown 1998
Hurley-Wellington George Adelaide University 2013
Illman Matthew Goodwood Saints 2007
Illman Matthew Goodwood Saints 2009
Illman Matthew Goodwood Saints 2011
Jacques Jeremy Seaton Ramblers 2002
James Will Adelaide University 1999
Johncock Jeremy Henley 2005
Johncock Jeremy Henley 2014
Johns David Salisbury North 2000
Johns David Salisbury North 2001
Johns Tim Henley Greek 1996
Jolly Hayden Prince Alfred OC 2016
Jones Marc Broadview 1997
Jones Mark Broadview 1995
Jones Mark Broadview 2000
Jones Mark Broadview 2002
Jones Mark Broadview 2003
Jordan Shane Salisbury North 2006
Jordan Shane Salisbury North 2008
Jordan Shane Salisbury North 2009
Jordan Shane Salisbury North 2010
Jordan Shane Salisbury North 2013
Juniper Greg Sacred Heart OC 1984
Juniper Jack Sacred Heart OC 2011
Keatley Matt Kilburn 2003
Keays Jason PHOS Camden 1999
Kells Eric Goodwood Saints 2015
Kelly David Gaza 1994
Kelly David Gaza 2001
Kelly David Gaza 2004
Kelly Ryan Port District 2009
Kemp Mark Broadview 1989
Kemp Mark Broadview 1995
Kemp Paul Broadview 1988
Kemp Paul Broadview 1995 Captain
Kemp Paul Broadview 1997
Kemp Paul Broadview 1998 Captain
Kemp Paul Broadview 1999
Kemp Paul Broadview 2000
Kennett Stephen Prince Alfred OC 1982
Kenny Michael Adelaide University 1982
Kenny Michael Adelaide University 1983
Kent Robbie Goodwood Saints 1998
Ker Jon St Peter’s OC 1994
Ker Jon Scotch OC 1999
Kerr Michael Gaza 2009
Kerr Michael Gaza 2010
Kerr Michael Gaza 2011
Kerr-Grant Malcolm Adelaide University 1980
Kerwood Troy Athelstone 1999
Kilsby Ben St Peter’s OC 2012
Kitschke Damian Sacred Heart OC 1998
Klemasz Ryan Gaza 2006
Klemm Lewis Payneham NU 2015
Kluzek Matthew Scotch OC 2002
Kretschmer Kym Riverside 1981
Kretschmer Kym Riverside 1982
Kupsch David Broadview 1992
Labrani Vinny Seaton Ramblers 1982
Lambert Chris Broadview 1994
Lambert Chris Broadview 1995
Larkins Danny Gaza 1992
Lauder Gavin Kilburn 1989
Lauder Gavin Kilburn 1990
Leahy Brian Port District 2015
Leal Scott Broadview 2010
Lemmey Andrew Adelaide College 1980
Lewis Terry Fitzroy 1988
Litster Drew Rostrevor OC 2003
Litster Drew Rostrevor OC 2004
Litster Drew Rostrevor OC 2005
Litster Drew Rostrevor OC 2006
Litster Drew Rostrevor OC 2007
Litster Drew Rostrevor OC 2008
Litster Drew Rostrevor OC 2009
Litster Drew Rostrevor OC 2012
Littler Brendan Rostrevor OC 2013
Lovegrove Trevor Broadview 1980
Lovegrove Trevor Broadview 1982
Lowry Daryl Riverside 1982
Lowry Daryl Riverside 1983
Lum Craig Port District 1992
Magarey Paul Adelaide University 2004
Manuel Geoff Riverside 1982
Manuel Geoff Riverside 1983
Marshall Marc Athelstone 2000
Martin Chris Port District 2005
Martin Tom Adelaide University 1998
Martin Tom Adelaide University 2006
Martinello Hayden Flinders Park 2013
Martinovic Marty Riverside 1981
Martinovic Marty Riverside 1984
Mason Henry Gaza 2009
Mason Jamie Broadview 1989
Massey Duane Kilburn 1992
May Josh Adelaide University 1997
May Trevor Broadview 2001
McCann Pat Broadview 1981
McCarty Peter Goodwood Saints 1997
McCarty Peter Goodwood Saints 1998
McClure Trevor Kilburn 1990
McClure Trevor Kilburn 1991
McCormack Noel Greek-Camden 1992
McDonnell Seamus Henley 2010
McEvoy Terry Adelaide University 1996 Joint Coach
McGregor Shawn Gaza 2002
McGregor Shawn Gaza 2007
McIntyre Andrew Adelaide University 2012
McIntyre David Salisbury North 2000
McKay Alex Tea Tree Gully 2015
McKay Alex Tea Tree Gully 2016
McKinnon Rob PHOS Camden 1997
McLachlan Christopher Port District 2000
McLean Dale Broadview 1981
Medhurst Anthony Rostrevor OC 2006
Mellow Damien Kilburn 1994
Melville Trent Tea Tree Gully 2015
Melville Trent Tea Tree Gully 2016
Merritt Paul Gaza 2002
Merritt Paul Gaza 2003
Merritt Paul Gaza 2004
Merritt Paul Gaza 2005
Merritt Paul Gaza 2006
Miles Grant Adelaide University 1990
Miles Grant Adelaide University 1994
Millar Zac Eastern Park 2010
Mills Trent Goodwood Saints 2006 Coach
Mills Trent Goodwood Saints 2007 Coach
Mills Trent Goodwood Saints 2008 Coach
Mills Trent Goodwood Saints 2009 Coach
Milne Cameron Payneham NU 2015
Modra Travis Goodwood Saints 1998
Moore Shane Riverside 1990
Moore Shane Kilburn 1991
Moore Shane Kilburn 1995
Morgan Michael Greek-Camden 1989
Morgan Michael Greek-Camden 1991
Morgan Peter Greek-Camden 1992
Morrell Rob Greek-Camden 1989
Morrell Rob Greek-Camden 1990
Morrell Rob Greek-Camden 1991
Mortimer Heath Salisbury North 2005
Moss Oliver Unley Mercedes Jets 2016
Mount Glenn Tea Tree Gully 2002
Muir Andrew Adelaide University 1991
Muir Andrew Adelaide University 1992
Muir Andrew Adelaide University 1994
Muir Andrew Adelaide University 1995
Muir Andrew Adelaide University 1996
Muir Andrew Adelaide University 1998
Muir Andrew Adelaide University 2001
Mules Greg West Croydon 1981
Murcott Les Kilburn 1990
Natoli Maurice Kilburn 1991
Neve Danny Broadview 1980
Newham Damian PHOS Camden 2002
Newham Damien PHOS Camden 1999
Newman Simon St Peter’s OC 1989
Nicholls Kym Tea Tree Gully 1995
Nicholson David Broadview 1996
Nicks Adam Broadview 1998
Noonan Gerry Riverside 1981
Noske Ben Tea Tree Gully 2007
O’Dorcic Steve Broadview 1984
O’Malley Will Rostrevor OC 2012
O’Malley Will Rostrevor OC 2014
Officer Kane Gepps Cross 2009
Olekalns Egils Adelaide University 1980
Olekalns Egils Adelaide University 1981
Olekalns Egils Adelaide University 1982
Olekalns Egils Adelaide University 1983
O’Malley William Rostrevor OC 2015
Opie Patrick Gaza 2010
Owens Brenton Port District 1992
Owens Brenton Port District 1994
Page Paul Goodwood Saints 1998
Pahl Chris Rostrevor OC 2007
Parisi Antony Adelaide University 2001
Parousis Bill Adelaide University 1980
Pascoe Andrew Salisbury North 2002
Pascoe Andrew Salisbury North 2003
Pascoe Andrew Salisbury North 2004
Pascoe James Scotch OC 1998
Pastyn Luke Henley 2006
Pavlich Jake Henley 2013
Paynter Seb Adelaide University 2014
Paynter Seb Adelaide University 2015
Paynter Seb Adelaide University 2016
Paynter William Adelaide University 2013
Paynter William Adelaide University 2016
Payze Mark Henley Greek 1994
Peach Gary PHOS Camden 2000 Coach
Peach Gary PHOS Camden 2002 Coach
Pearce David St Dominics 1980
Pearce Joffrey Broadview 1988
Pearce Josh Broadview 2004
Pearce Robin St Dominics 1982
Pedersen Chris Riverside 1988
Pedersen Chris Riverside 1990
Pederson Ross Henley 2008
Pederson Ross Henley 2013
Perry Darren Port District 2004
Perry Darren Port District 2005
Perryman Adam Prince Alfred OC 2016
Perugini Rob PHOS Camden 1997
Pettigrew Craig Pulteney OS 1988
Phillipou Sam Henley 2011
Phillipou Sam Henley 2012
Pitt Steven Tea Tree Gully 2007
Pitt Steven Tea Tree Gully 2009
Ploenges Warren Goodwood Saints 1992
Pohlner Malcolm PHOS Camden 2000
Pohlner Malcolm Goodwood Saints 2004
Pohlner Malcolm Goodwood Saints 2005
Polkingthorne Damien Rostrevor OC 2004
Pollock Steven Tea Tree Gully 2009
Poole Martin Gaza 1991
Poole Martin Gaza 1995
Pope Adrian PHOS Camden 1998
Pope Adrian PHOS Camden 2000
Pope Adrian PHOS Camden 2001
Porter Martin Broadview 2005
Power Bohdan Port District 1995
Prescott Stephen Edwardstown 1998
Proud Tony Scotch OC 1990
Proud Tony Scotch OC 1991
Puccini Christian Adelaide University 2000
Pugliese Paul Greenacres 1988
Rack Joe Kilburn 1996
Radetti Chris Gaza 2006
Radetti Chris Gaza 2007
Radetti Chris Payneham NU 2010
Radetti Chris Gaza 2011
Radetti Chris Gaza 2012
Radetti Chris Gaza 2013
Radetti Tyson Gaza 2005
Radetti Tyson Gaza 2007
Ramsey Jason Gaza 2009
Reardon Shane Greek-Camden 1988 Captain
Reardon Shane Greek-Camden 1990 Coach
Reardon Shane Greek-Camden 1991 Coach
Redden Dennis Henley 2009
Reidy Brenton Goodwood Saints 2008
Remfry Luke Goodwood Saints 1999
Richardson Gary Greek 1984
Richter John Salisbury North 2000
Roach Tony Broadview 1989 Coach
Roach Tony Kilburn 1995 Coach
Roach Tony Broadview 1998 Coach
Robbins Geoff Kilburn 1981
Robbins Geoff Kilburn 1983
Roberts Daniel Gepps Cross 2007
Roberts Daniel St Peter’s OC 2012
Roberts Daniel St Peter’s OC 2013
Robertson Christopher Seaton Ramblers 2003
Roberts-Thomson Clark Adelaide University 2005
Roberts-Thomson Kurt Adelaide University 1996
Roche Aaron Gaza 2003
Roe Jason Broadview 2003 Coach
Roe Jason Broadview 2004 Coach
Rosenthal Josh Port District 2014
Rosewall Tim Henley 2005
Rudge Nigel Adelaide University 1999
Rudge Nigel Adelaide University 2003
Ruffles Anthony Broadview 2000
Rugolo Vinnie Henley 2010
Russell Glen Kilburn 1995
Russell Glenn Kilburn 1994
Russell Mark Adelaide University 1990
Ryan Bradley PHOS Camden 1994
Ryan Mark Goodwood Saints 1999
Ryan Mark Goodwood Saints 2000
Salisbury Justin Broadview 1997
Salisbury Justin Broadview 1998
Salisbury Justin Broadview 1999
Salisbury Justin Broadview 2000
Sandery Mitch Tea Tree Gully 2014
Sandery Mitch Tea Tree Gully 2015 Coach
Sandford Glenn PHOS Camden 2002
Sandford Glenn PHOS Camden 2003
Sansbury Willie Gaza 2001
Savage Andrew Kilburn 1996
Schmid Steve Sacred Heart OC 1992
Schultz Craig Adelaide University 1984
Schulz Toby St Peter’s OC 2012
Schulz Toby St Peter’s OC 2013
Seal Nathan Port District 2003
Sharley Peter Adelaide University 1983
Sharpe Matthew Salisbury North 2016
Sibbick Jamie Adelaide University 2001
Sibbick Jamie Adelaide University 2002
Simmons David Henley Greek 1995
Simmons Greg Riverside 1989
Simmons Greg Riverside 1990
Simmons Peter Adelaide University 1999
Simpson Mark Broadview 1982
Simpson Mark Broadview 1983
Simpson Mark Broadview 1984
Skara Anthony Goodwood Saints 2011
Skara Anthony Goodwood Saints 2016
Slater Shane Salisbury North 2008
Slater Shane Salisbury North 2011
Slee Chris Goodwood Saints 1997
Smallacombe Brett Edwardstown 1996
Smart Garry Kilburn 1980
Smart Michael Port District 2008
Smith Brad Edwardstown 1999
Smith Nick St Peter’s OC 2012
Smith Nick St Peter’s OC 2013
Smith Nick St Peter’s OC 2014
Smith Peter Gepps Cross 2003
Smith Peter Gepps Cross 2004
Smith Peter Gepps Cross 2006
Smith Peter Gepps Cross 2008
Snelling Paul Henley 1980
Solly Jamie Salisbury North 2016
Solomon Jack Greek-Camden 1990
Solomon Jack Greek-Camden 1991
Spencer Matthew Goodwood Saints 1999
Spencer Matthew Goodwood Saints 2002
Spencer Matthew Goodwood Saints 2003
Spencer Matthew Goodwood Saints 2004
Spencer Matthew Goodwood Saints 2005
Spencer Matthew Goodwood Saints 2007
Spencer Pieter Athelstone 1997
Spirou Kevin Port District 1994
Stacey Shannon Henley 2000
Stanton Luke Goodwood Saints 2015
Stengle Alex Gepps Cross 2010
Stengle Alex Gepps Cross 2011
Stengle Alex Salisbury North 2015
Stephens Adrian Gaza 2011
Stephens Brad PHOS Camden 2004
Stephenson Dillon Gaza 2004
Stevens Michael Broadview 2003
Stevens Michael Broadview 2007
Stevenson Darren Goodwood Saints 1995
Stevenson Darren Goodwood Saints 1996
Stewart Duane Kilburn 1990
Storti Mike Broadview 1984
Stoubos Harry Greek 1984
Summersides Keith Kilburn 1981
Tankosic Dragan Greek 1984
Tasborski Craig Sacred Heart OC 2010
Thomas Daniel Kilburn 2001
Thomas Darren Adelaide University 1998
Thomas Peter Kilburn 1980
Thomas Peter Kilburn 1981
Thomas Peter Kilburn 1982 Captain
Thompson Christian St Peter’s OC 1988
Thurgood Josh Port Districts 2015
Tobin John Woodville South 1989
Toohey Gerard Edwardstown 1996
Treasure Dwayne Edwardstown 2006
Trimboli Marcus Rostrevor OC 2001
Trimboli Marcus Rostrevor OC 2002
Tuck Shane Goodwood Saints 2014
Turner Jason Henley 2008
Turner Jason Henley 2009
Turner Jason Henley 2010
Turner Neil Kilburn 1990
Tylor Mark Port District 1998
Tymmons Brad Goodwood Saints 2001
Tyrrell Kendrick Goodwood Saints 2006
Valente Tim Broadview 1992
Van Soest Shannon Tea Tree Gully 2004
Vanderloo Josh Adelaide University 2006
Vanderloo Kris Goodwood Saints 2013
Vanderveld Joel Modbury 2009
Vasileff Graham Prince Alfred OC 1982
Vaux Brenton Gaza 1994
Vincent Andrew St Peter’s OC 1988
Vincent Andrew St Peter’s OC 1990
Visser Stacey Henley Greek 1997
Wait Julian Port District 2004
Wakelin Daniel Goodwood Saints 2002
Wakelin Daniel Goodwood Saints 2003
Wanders Aaron Port Districr 2000
Wanders Aaron Seaton Ramblers 2003
Warner Peter Greenacres 1989
Warner Simon Salisbury North 2004
Warner Simon Salisbury North 2007
Watkins Ben Rostrevor OC 2004
Watkins Ben Rostrevor OC 2005
Watts Jake Port District 1999
Weatherald Michael Scotch OC 1980 Coach
Webb Scott Goodwood Saints 2007
Wegener Blake Gaza 2009
Wegener Blake Gaza 2010
Wegener Blake Gaza 2011
Weidemann Wayne Kilburn 2002
Weidemann Wayne Gaza 2003
Weistra Matthew Port District 2016
Wellington Mark Adelaide University 1981
Wells Stuart Goodwood Saints 1990
Wells Stuart Goodwood Saints 1992
Whaley Paul Adelaide College 1982
Whelan Ben PHOS Camden 1997
Whelan David Goodwood Saints 1996
White Ian Adelaide University 1996
White Paul Adelaide College 1982
White Tim Gaza 2004
White Travis Broadview 2004
Whitelock Lou Goodwood Saints 2015
Whiting Henry Sacred Heart OC 2010
Whiting Peter Sacred Heart OC 1984
Wicks Daniel Tea Tree Gully 2011
Wigley Tom Rostrevor OC 2013 Coach
Wigley Tom Rostrevor OC 2014 Coach
Wiles Dallas Kilburn 1996
Wiles Dallas Kilburn 1999
Wilkins Michael Broadview 1990
Williams Peter Riverside 1984
Williams Scott Broadview 2011
Williams Scott Broadview 2012
Williamson Damien Henley 2012
Willoughby Bill Riverside 1983
Willoughby Josh Old Ignatians 2011
Wood Scott Gaza 2005
Woods Martin Henley 1981
Worden Daryl West Croydon 1981
Wormald Matt Henley Greek 1996
Wormald Matt Henley Greek 1997
Worthley Jon Adelaide University 2006
Young Mark Edwardstown 1996
Young Peter Greek-Camden 1991
Young Robert Tea Tree Gully 2008
Zadow Jeff Adelaide College 1981
Zanker Anthony Tea Tree Gully 1996
Zoontjens Paul Athelstone 1999

History Home

 

Thanks To Our Major Sponsors