SAAFL Under Age Medallists – 1953-2017 – Club Alphabetical

History Home

 

CLUB SURNAME CHRISTIAN YEAR DIVISION
Adelaide University McKee Steve 1965 U19
Athelstone Fisher Nicholas 2001 U17C
Athelstone Pergoletto Domenico 2009 U18B
Brighton Bombers Warner Bradley 2017 U18B
Brighton District and Old Scholars Coombe Craig 1992 U17
Broadview Riley John 1976 U18
Broadview Lavori Mike 1981 U16
Broadview Kemp Mark 1982 U16
Broadview Smith Paul 1984 U18
Broadview Ahern Rick 1985 U17
Broadview Grantham Danny 1991 U17
Central United Frith Aaron 2005 U17N
Eastern Park Lindsay Andrew 1999 U17G
Eastern Park Lindsay Edward 2003 U17N
Eastern Park Mansell Shawn 2010 U18B
Eastern Park Feast Luke 2011 U18R
Edwardstown Hartlett Adam 2003 U17S
Edwardstown Uren James 2017 U18B
Edwardstown Vanerhaak James 2005 U17S
Elizabeth Drewett Corey 1995 U17
Elizabeth Packham Chris 1997 U17G
Ethelton Smith Laurie 1965 U17
Ethelton Lee Anthony 1989 U17
Exeter Cooper Graham 1958 U17
Exeter Freeman Roger 1960 U18
Ferryden Park Perkins Alan 1970 U18
Ferryden Park Johnstone Ian 1974 U18
Ferryden Park Karpany Don 1977 U18
Ferryden Park Winen Ray 1988 U17
Fitzroy Tsoutouras Emmanuel 2003 U17C
Flinders Park Blackwood Brian 1953 U17
Flinders Park Sirenco Michael 1957 U17
Flinders Park Parker Alan 1964 U18
Flinders Park Green Lyall 1966 U18
Flinders Park Kenny Mick 1973 U18
Flinders Park Smith Paul 2004 U17S
Flinders Park Muirhead Jack 2010 U18Y
Flinders Park Johnson Spencer 2014 U18Y
Gaza Fewings Ian 1968 U18
Gaza Webster Mark 1979 U16
Gaza Webster Mark 1979 U18
Gaza Jarman Darren 1983 U16
Gaza Mavrouelis John 1983 U18
Gaza Bradshaw Gary 1984 U16
Gaza Beioley Benjamin 2015 U18R
Gepps Cross Daniele Michael 2002 U17C
Gepps Cross Travis Matthew 2004 U17C
Goodwood Gebler Barry 1955 U17
Goodwood Zanchetta Joe 1962 U18
Goodwood Zanchetta Joe 1964 U18
Goodwood Desfontaines Troy 1987 U17
Goodwood Saints Reid Chris 2007 U18B
Greenacres Daniels Mick 1981 U18
Greenacres Bennier Brett 1992 U17
Greenacres Gregory Mathew 1993 U17
Greenacres Herrman Craig 1994 U17
Hectorville Wooton Paul 2006 U17
Henley Cox Kurtis 2009 U18Y
Henley Everson Benjamin 2012 U18Y
Henley District and Old Scholars Walker Steve 1980 U16
Henley District and Old Scholars Bell Mark 1980 U18
Henley Greek McLawrence Steven 1997 U17B
Hope Valley Pepper Jordan 2001 U17C
Hope Valley Tripodi Vincent 2005 U17C
Ingle Farm Rigney Lathanuel 2011 U18B
Kenilworth Colonel Light Desfontaines Troy 1986 U17
Kilburn Atkinson Kevin 1961 U18
Lockleys Blumberg Atila 2003 U17S
Modbury Mead Daniel 1996 U17B
North Haven Hinsley Shaun 2008 U18B
Para Hills O’Neill Jack 2012 U18R
Payneham Farnham Bob 1955 U17
Payneham Wells Alan 1956 U17
Payneham Smith Jack 1959 U18
Payneham Turner Dale 1963 U18
Payneham Palmer Rob 1975 U18
Payneham Norwood Union Spence Jed 2017 U18R
PHOS Camden Smyth Adam 2013 U18Y
Plympton Brooker Jadd 1999 U17B
Plympton McLean Josh 2001 U17S
Plympton Lanzafame Matthew 2002 U17S
Plympton Walker Samuel 2016 U18B
Pooraka Didak Anthony 1998 U17G
Port District Rice Matthew 1990 U17
Port District Watts Jake 1995 U17
Port District Martin Russell 1998 U17B
Port District Martin Russell 1999 U17B
Port District Andrews Mitchell 2000 U17B
Port District Morphett Dylan 2009 U18B
Port District Merrett Ross 2011 U18Y
Port District McKinnon Jordan 2016 U18R
Portland Cranwell Dylan 2016 U18Y
Portland Frederick Martin 2017 U18Y
Riverside Bald Bruce 1962 U18
Riverside Phillips John 1972 U18
Rosewater Burton Rod 1969 U18
Rosewater Watkins Gary 1971 U18
Rosewater Wanganeen Gordon 1982 U18
Rosewater Bates Andrew 1985 U17
Rosewater Brdar Anthony 1991 U17
Rosewater Wanganeen Matthew 2017 U18B
Sacred Heart Old Collegians McKay Jack 2015 U18Y
Sacred Heart Old Collegians Otto Wilson 2047 U18B
Salisbury Capogreco Daniel 2003 U17N
Salisbury Paget Ryan 2004 U17N
SalisburyNorth O’Loughlin Phillip 2000 U17G
SalisburyNorth Brooks Dylan 2006 U18-1
Salisbury West Beaney Shane 2002 U17N
Salisbury West Hand Joshua 2007 U18Y
Salisbury West Steele Dene 2008 U18Y
Seaton Ramblers Mathews Don 1963 U18
Semaphore Central Kouba Andrew 1978 U18
SMOSH West Lakes Harris Brian 1999 U17B
SMOSH West Lakes Evans Michael 2006 U18-2
SMOSH West Lakes Storey Bryn 2010 U18R
Tea Tree Gully Thompson Michael 1989 U17
Tea Tree Gully Gibson Christopher 2001 U17N
Tea Tree Gully Mann Josh 2009 U18R
Tea Tree Gully Spittle Ryan 2013 U18R
Tea Tree Gully Schoenmakers Dylan 2014 U18R
Tea Tree Gully Giessauf William 2015 U18Y
Walkerville Donovan Andrew 1967 U18
Walkerville Kitt Andrew 1977 U18
Walkerville Forrest Greg 1979 U18
West Croydon Karpenny Malcolm 1985 U17
Woodville Morrell Bob 1954 U17

History Home

Thanks To Our Major Sponsors