SAAFL Under Age Medallists 1953-2017 – Player Alphabetical

History Home

SURNAME CHRISTIAN YEAR DIVISION CLUB
Ahern Rick 1985 U17 Broadview
Andrews Mitchell 2000 U17B Port District
Atkinson Kevin 1961 U18 Kilburn
Bald Bruce 1962 U18 Riverside
Bates Andrew 1985 U17 Rosewater
Beaney Shane 2002 U17N Salisbury West
Beioley Benjamin 2015 U18R Gaza
Bell Mark 1980 U18 Henley District and Old Scholars
Bennier Brett 1992 U17 Greenacres
Blackwood Brian 1953 U17 Flinders Park
Blumberg Atila 2003 U17S Lockleys
Bradshaw Gary 1984 U16 Gaza
Brdar Anthony 1991 U17 Rosewater
Brooker Jadd 1999 U17B Plympton
Brooks Dylan 2006 U18-1 SalisburyNorth
Burton Rod 1969 U18 Rosewater
Capogreco Daniel 2003 U17N Salisbury
Coombe Craig 1992 U17 Brighton District and Old Scholars
Cooper Graham 1958 U17 Exeter
Cox Kurtis 2009 U18Y Henley
Cranwell Dylan 2016 U18Y Portland
Daniele Michael 2002 U17C Gepps Cross
Daniels Mick 1981 U18 Greenacres
Desfontaines Troy 1986 U17 Kenilworth Colonel Light
Desfontaines Troy 1987 U17 Goodwood
Didak Anthony 1998 U17G Pooraka
Donovan Andrew 1967 U18 Walkerville
Drewett Corey 1995 U17 Elizabeth
Evans Michael 2006 U18-2 SMOSH West Lakes
Everson Benjamin 2012 U18Y Henley
Farnham Bob 1955 U17 Payneham
Feast Luke 2011 U18R Eastern Park
Fewings Ian 1968 U18 Gaza
Fisher Nicholas 2001 U17C Athelstone
Forrest Greg 1979 U18 Walkerville
Frederick Martin 2017 U18Y Portland
Freeman Roger 1960 U18 Exeter
Frith Aaron 2005 U17N Central United
Gebler Barry 1955 U17 Goodwood
Gibson Christopher 2001 U17N Tea Tree Gully
Giessauf William 2015 U18Y Tea Tree Gully
Grantham Danny 1991 U17 Broadview
Green Lyall 1966 U18 Flinders Park
Gregory Mathew 1993 U17 Greenacres
Hand Joshua 2007 U18Y Salisbury West
Harris Brian 1999 U17B SMOSH West Lakes
Hartlett Adam 2003 U17S Edwardstown
Herrman Craig 1994 U17 Greenacres
Hinsley Shaun 2008 U18B North Haven
Jarman Darren 1983 U16 Gaza
Johnson Spencer 2014 U18Y Flinders Park
Johnstone Ian 1974 U18 Ferryden Park
Karpany Don 1977 U18 Ferryden Park
Karpenny Malcolm 1985 U17 West Croydon
Kemp Mark 1982 U16 Broadview
Kenny Mick 1973 U18 Flinders Park
Kitt Andrew 1977 U18 Walkerville
Kouba Andrew 1978 U18 Semaphore Central
Lanzafame Matthew 2002 U17S Plympton
Lavori Mike 1981 U16 Broadview
Lee Anthony 1989 U17 Ethelton
Lindsay Andrew 1999 U17G Eastern Park
Lindsay Edward 2003 U17N Eastern Park
Mann Josh 2009 U18R Tea Tree Gully
Mansell Shawn 2010 U18B Eastern Park
Martin Russell 1998 U17B Port District
Martin Russell 1999 U17B Port District
Mathews Don 1963 U18 Seaton Ramblers
Mavrouelis John 1983 U18 Gaza
McKay Jack 2015 U18Y Sacred Heart Old Collegians
McKee Steve 1965 U19 Adelaide University
McKinnon Jordan 2016 U18R Port District
McLawrence Steven 1997 U17B Henley Greek
McLean Josh 2001 U17S Plympton
Mead Daniel 1996 U17B Modbury
Merrett Ross 2011 U18Y Port District
Morphett Dylan 2009 U18B Port District
Morrell Bob 1954 U17 Woodville
Muirhead Jack 2010 U18Y Flinders Park
O’Loughlin Phillip 2000 U17G SalisburyNorth
O’Neill Jack 2012 U18R Para Hills
Otto Wilson 2017 U18B Sacred Heart OC
Packham Chris 1997 U17G Elizabeth
Paget Ryan 2004 U17N Salisbury
Palmer Rob 1975 U18 Payneham
Parker Alan 1964 U18 Flinders Park
Pepper Jordan 2001 U17C Hope Valley
Pergoletto Domenico 2009 U18B Athelstone
Perkins Alan 1970 U18 Ferryden Park
Phillips John 1972 U18 Riverside
Reid Chris 2007 U18B Goodwood Saints
Rice Matthew 1990 U17 Port District
Rigney Lathanuel 2011 U18B Ingle Farm
Riley John 1976 U18 Broadview
Schoenmakers Dylan 2014 U18R Tea Tree Gully
Sirenco Michael 1957 U17 Flinders Park
Smith Jack 1959 U18 Payneham
Smith Laurie 1965 U17 Ethelton
Smith Paul 1984 U18 Broadview
Smith Paul 2004 U17S Flinders Park
Smyth Adam 2013 U18Y PHOS Camden
Spence Jed 2017 U18R Payneham Norwood Union
Spittle Ryan 2013 U18R Tea Tree Gully
Steele Dene 2008 U18Y Salisbury West
Storey Bryn 2010 U18R SMOSH West Lakes
Thompson Michael 1989 U17 Tea Tree Gully
Travis Matthew 2004 U17C Gepps Cross
Tripodi Vincent 2005 U17C Hope Valley
Tsoutouras Emmanuel 2003 U17C Fitzroy
Turner Dale 1963 U18 Payneham
Uren James 2017 U18B Edwardstown
Vanerhaak James 2005 U17S Edwardstown
Walker Samuel 2016 U18B Plympton
Walker Steve 1980 U16 Henley District and Old Scholars
Wanganeen Gordon 1982 U18 Rosewater
Wanganeen Matthew 2017 U18B Rosewater
Warner Bradley 2017 U18B Brighton Bombers
Watkins Gary 1971 U18 Rosewater
Watts Jake 1995 U17 Port District
Webster Mark 1979 U16 Gaza
Webster Mark 1979 U18 Gaza
Wells Alan 1956 U17 Payneham
Winen Ray 1988 U17 Ferryden Park
Wooton Paul 2006 U17 Hectorville
Zanchetta Joe 1962 U18 Goodwood
Zanchetta Joe 1964 U18 Goodwood

History Home

 

Thanks To Our Major Sponsors