SAAFL Under Age Premierships 1953-2016 – Club Alphabetical

History Home

CLUB DIVISION YEAR
Brighton U18 1961
Brighton U18 1964
Broadview U16 1980
Broadview U18 1984
Broadview U18 Blue 2011
Broadview U18 Red 2012
Broadview U18 Blue 2016
Eastern Park U18 Red 2010
Eastern Park U18 Red 2011
Exeter U17 1958
Exeter U18 1959
Exeter U18 1960
Fitzroy U17 South 2001
Fitzroy U17 Central 2003
Flinders Park U18 1962
Flinders Park U18 1968
Flinders Park U18 1970
Flinders Park U18 1971
Gaza U18 1963
Gaza U16 1981
Gaza U16 1982
Gaza U16 1983
Gaza U17 1989
Gaza U18 Red 2015
Gepps Cross U17 1988
Gepps Cross U17 1993
Gepps Cross U17 Blue 1997
Gepps Cross U17 Central 2005
Golden Grove U17 2006
Goodwood Saints U17 1987
Goodwood Saints U17 South 2004
Goodwood Saints U18 Yellow 2010
Goodwood Saints U18 Yellow 2011
Goodwood Saints U18 Yellow 2013
Goodwood Saints U18 Yellow 2014
Greenacres U17 1990
Greenacres U17 1992
Henley U17 Central 2001
Henley U18 D1 2006
Henley U18 Blue 2008
Henley U18 Yellow 2009
Henley District and O.S. U18 1978
Henley District and O.S. U18 1980
Henley District and O.S. U18 1981
Henley Greek U17 Gold 1996
Hope Valley U17 1991
Hope Valley U17 North 2003
Hope Valley U17 North 2004
Kenilworth Junior League 1931
Kilburn U18 1963
Kilburn U18 1964
Kilburn U18 1983
Lockleys U18 D2 2006
Lockleys U18 Blue 2007
Payneham U17 1953
Payneham U17 1956
Payneham U18 1962
Payneham U18 1966
Payneham U18 1969
Payneham U18 1974
Payneham U18 1975
Payneham U16 1979
Payneham Norwood Union U18 Red 2014
Payneham Norwood Union U18 Yellow 2015
Payneham Norwood Union U18 Red 2016
PHOS Camden U17 South 2003
Plympton U17 South 2002
Pooraka U17 Gold 1998
Port District U17 1995
Port District U17 Gold 1999
Port District U17 Blue 2000
Port District U18 Blue 2009
Port District U18 Blue 2010
Portland U17 Central 2004
Riverside U18 1972
Riverside U18 1973
Riverside U18 1976
Rosewater U18 1967
Rosewater U16 1984
Rosewater U17 1985
Rosewater U17 1986
Sacred Heart OC U18 Yellow 2012
Salisbury U17 Gold 1997
Salisbury U18 Yellow 2007
Salisbury U18 Yellow 2016
Salisbury North U17 Gold 2000
Salisbury West U17 Blue 1996
Salisbury West U18 Yellow 2008
Seaton Ramblers U17 1965
Semaphore Central Junior League 1932
SMOSH West Lakes U17 Central 2002
SMOSH West Lakes U17 South 2005
Tea Tree Gully U17 1994
Tea Tree Gully U17 Blue 1999
Tea Tree Gully U17 North 2001
Tea Tree Gully U17 North 2002
Tea Tree Gully U17 North 2005
Tea Tree Gully U18 Red 2009
Tea Tree Gully U18 Red 2013
Walkerville U19 1965
Walkerville U18 1977
Walkerville U18 1979
Woodville U17 1954
Woodville U17 1955
Woodville U17 1957
Woodville South U18 1982
Woodville South U17 Blue 1998

History Home

Thanks To Our Major Sponsors